Четка или гребен за коса – какво използвате?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Четка или гребен за коса – какво използвате?

Мнениеот Fancy » 28 Ное 2013, 14:49

Имам проблем, с който не бях сблъсквала скоро – сресването на косата!
Не че нямах, но подстрижката ми беше много къса и почти съм забравила, какво означава това да я реша сутрин, преди или след баня!

Преди три месеца започнах да я пускам да расте и в момента е доста буйна и мисля, че е крайно време да започна да я реша! Обаче, не зная с какво - четка или гребен?

Спомням си, че пластмасовите гребени много наелектризираха косата, но не зная как е с дървените, някои от вас ползват ли дървени гребени или са по-скоро отживелица?
Моите приятелки се решат с четки, но като виждам колко коса остава по тях, малко се притеснявам да ползвам такова нещо?

Кой е най-оптималният вариант да срешем косата си без да остане на гребена или четката и да не се наелектризира?
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Четка или гребен за коса – какво използвате?

Мнениеот niya_mazova » 28 Ное 2013, 15:04

Аз се доверявам на четката, защото ми е по-лесно, но накъсват косата , иначе май дървените гребени са по-добри, защото не наелектризират косата толкова, колкото пластмасата. Най-добре е да опиташ, в кой вариант ти е по-удобно :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Четка или гребен за коса – какво използвате?

Мнениеот Rali_hr » 08 Дек 2014, 18:21

niya_mazova написа:Аз се доверявам на четката, защото ми е по-лесно, но накъсват косата , иначе май дървените гребени са по-добри, защото не наелектризират косата толкова, колкото пластмасата. Най-добре е да опиташ, в кой вариант ти е по-удобно :)

Дървен гребен ли, не знаех, че има такива, дори не съм виждала? Продават ли се? :shock:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Четка или гребен за коса – какво използвате?

Мнениеот Mon_ton » 09 Дек 2014, 15:19

Само четка за коса използвам, най-добре ми разресва косата, с гребена винаги ми е било много трудно и много се скубя с него, сигурно, защото винаги съм ползвала четка за коса. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Четка или гребен за коса – какво използвате?

Мнениеот MerryPop » 09 Дек 2014, 16:11

Сресването с дървен гребен е доста по-трудно, едва ти захваща косата, особено ако е по-гъст! Аз използвам от онези четчици с дървени дръжки и дървени зъбци, доста съм доволна! ;)
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Четка или гребен за коса – какво използвате?

Мнениеот Kremiliya » 09 Дек 2014, 17:06

MerryPop написа:Сресването с дървен гребен е доста по-трудно, едва ти захваща косата, особено ако е по-гъст! Аз използвам от онези четчици с дървени дръжки и дървени зъбци, доста съм доволна! ;)

как изглеждат, вие ме убихте с тези дървени гребени просто :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Четка или гребен за коса – какво използвате?

Мнениеот Simona1 » 19 Апр 2017, 10:41

Ами аз си ползвам един малък пластмасов гребен през повечето време, но понякога и четко ползвам. Малкия гребен си го вех от този онлайн магазин и съм доволна от него, а четката не помня от къде я взех ха-ха-ха
Simona1
 
Мнения: 14
Регистриран на: 13 Мар 2017, 11:54

Re: Четка или гребен за коса – какво използвате?

Мнениеот Rali_hr » 04 Май 2017, 10:28

Използвам черта със свински косъм! Много съм доволна, не ми накъсва косата, расте равномерно и е много гладка и здрава.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron