Най-разумните застраховки

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Най-разумните застраховки

Мнениеот PasDeDeux » 29 Ное 2013, 15:04

Замисляли ли сте се, дали не е добре да си направите застраховка на децата си или пък на вас?
Аз се чудя много и наистина не зная как да постъпя, дали е по-разумно да направя застраховка живот на двете си деца или на себе си и съпруга ми.

Миналата година покрай природните бедствия се бяха позасилили застрахователните компании и тогава се интересувах за застраховка на жилището, но всичко остана във времето и ето, пак се чудя!
Една позната ми каза, че преди време им се е развалил хладилника, а те са имали имуществена застраховка и не са дали един лев за поправката му!

Можете ли да ми някакви примери или просто ми кажете, кои от видовете застраховки са най-разумни?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Най-разумните застраховки

Мнениеот Mr.Eko » 29 Ное 2013, 15:08

Мисля, че е по-добре да си направиш застраховка живот за себе си. Има и такива, които са като застраховка живот, но имат и някакви допълнения при злополука или болест. Добре е да отидеш в застрахователна компания, за да ти кажат малко по-подробно!
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Най-разумните застраховки

Мнениеот Krum » 22 Яну 2015, 15:32

Добре е освен застраховка живот, здраве, да си направите и на жилището. Не са толкова скъпи, а дори и да ви изгори 20 годишната пералня може да получите добра сума насреща ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Най-разумните застраховки

Мнениеот Rali_hr » 29 Яну 2015, 14:49

Krum написа:Добре е освен застраховка живот, здраве, да си направите и на жилището. Не са толкова скъпи, а дори и да ви изгори 20 годишната пералня може да получите добра сума насреща ;)

О, да мои познати така си застраховаха жилището и им се повреди пералнята, която беше доста стара, изплатиха им 400лв за нова пералня! От тогава си мисля и аз да застраховам нашето жилище ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Най-разумните застраховки

Мнениеот Malina » 29 Яну 2015, 17:44

Rali_hr написа:
Krum написа:Добре е освен застраховка живот, здраве, да си направите и на жилището. Не са толкова скъпи, а дори и да ви изгори 20 годишната пералня може да получите добра сума насреща ;)

О, да мои познати така си застраховаха жилището и им се повреди пералнята, която беше доста стара, изплатиха им 400лв за нова пералня! От тогава си мисля и аз да застраховам нашето жилище ;)

Ехее, ти ме накара да се замисля сериозно! :mrgreen: Имам приятел, който работи в застрахователна агенция, ще го разпитам!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Най-разумните застраховки

Мнениеот Kaya » 18 Май 2017, 11:43

Хубаво е човек да има застраховки, но до колкото знам, застрахователите не искат да изплащат много често повредите...
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Най-разумните застраховки

Мнениеот svetlozara » 18 Май 2017, 14:47

Kaya написа:Хубаво е човек да има застраховки, но до колкото знам, застрахователите не искат да изплащат много често повредите...

не знам дали е така, някои изплащат, може би завсии как са направени нещата, какви са условията и т.н. и тези условия да бъдат спазвани и изпълнявани.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Най-разумните застраховки

Мнениеот emomemi » 21 Сеп 2017, 22:07

Никога застраховка в Алианц!!! Десет години чинно си внасяхме застраховките и какво се получи? След като изтече срокът на застраховката без да съм ползвал застрахователни събития от крадливата компания ми изплатиха с 2 000 лв. по-малко от сумата която съм внесъл. Десет години работиха с моите пари и накрая ми откраднаха две хиляди лева. Прибирайте си откупната сума веднага и се спасявайте! Със сигурност ще загубите по-малко ако им пълните ненаситните гуши до край.
emomemi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Сеп 2017, 21:56

Re: Най-разумните застраховки

Мнениеот amoreamore » 02 Ное 2017, 12:19

emomemi написа:Никога застраховка в Алианц!!! Десет години чинно си внасяхме застраховките и какво се получи? След като изтече срокът на застраховката без да съм ползвал застрахователни събития от крадливата компания ми изплатиха с 2 000 лв. по-малко от сумата която съм внесъл. Десет години работиха с моите пари и накрая ми откраднаха две хиляди лева. Прибирайте си откупната сума веднага и се спасявайте! Със сигурност ще загубите по-малко ако им пълните ненаситните гуши до край.

За каква заастраховка става въпрос??
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Препоръчайте ми добра застрахователна компания за здравна застраховка

Мнениеот varlam » 27 Май 2020, 18:58

Моя роднина ще пътува за чужбина (Великобритания). Има договор за 8 месеца работен и търсим вариант за застрахователна компания, която да оперира и тук и да предложи добра услуга - здравна застраховка. Да покрива преглед при лекар, операции, лекарства, стандартните неща.
Наемната компания е готова да заплати всяка разумна сума тук, защото излизало по-евтино, отколкото във Великобритания.
Има ли такива услуги въобще? Вероятно за Европа покриват, но нали Великобритания не е в Европа вече.
Валидна ли ще е тогава застраховката? Някой с идеи?
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта