Зоополиция в България!

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Зоополиция в България!

Мнениеот Mr.Eko » 29 Ное 2013, 15:19

Имам повечко време напоследък и започнах да гледам и Анимал планет. Там имат едно предаване, в което зоополицаи отиват по сигнал помагат на бедстващи животни.

Но не си спомням тук да съм виждал нещо подобно. В най-добрият случай, някой човечец с малко повече финанси помага на бездомни животни нуждаещи се от по-специални грижи.

Може и да се лъжа, знаете ли дали има такава организация, която да помага на животни в беда?
За една единствена съм сигурен, че помага на животни, но те не са улични, нито домашни, а диви.

Според мен трябва да се създаде зоополиция и в България, за съжаление, хората нямат такова съзнание, че и животните имат душа и страдат, за да бъде тя ефективна!
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Зоополиция в България!

Мнениеот zheleva212 » 29 Ное 2013, 15:23

Има много добри хора, които помагат на животни - безвъзмездно, но за съжаление не са достатъчно, има в пъти повече такива, които им вредят, без да се замислят!
Трябва бъде въведена зоополиция и в България, но като всичко друго и това ще е само формално! :?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Зоополиция в България!

Мнениеот california_ » 06 Фев 2014, 14:12

Mr.Eko написа:Имам повечко време напоследък и започнах да гледам и Анимал планет. Там имат едно предаване, в което зоополицаи отиват по сигнал помагат на бедстващи животни.

Но не си спомням тук да съм виждал нещо подобно. В най-добрият случай, някой човечец с малко повече финанси помага на бездомни животни нуждаещи се от по-специални грижи.

Може и да се лъжа, знаете ли дали има такава организация, която да помага на животни в беда?
За една единствена съм сигурен, че помага на животни, но те не са улични, нито домашни, а диви.

Според мен трябва да се създаде зоополиция и в България, за съжаление, хората нямат такова съзнание, че и животните имат душа и страдат, за да бъде тя ефективна!


За радост благотворителните фондации и организации стават все повече. Според мен, там също може да бъде подаден сигнал. Те не биха оставили нещата просто така. Относно дивите животни - "Зелени балкани" са невероятни специалисти и правят всичко от сърце. Мога да го кажа тъй като познавам част от тях и им се възхищавам! :)
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта