За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Мнениеот moni.sparrow » 02 Дек 2013, 12:15

Децата вече са пощурял коледен дух, та ме замислиха, каква елха да избера – изкуствена или естествена?

И двете имат своите преимущества – естествената създава уют, а и мириса й ми напомня за Kоледите от детството ми! Миналата година имахме естествена, но много бързо изкапаха игличките, а и тя не беше съвсем прясно отсечена. Децата много се радват на естествената елха и искам да им създам спомени за Коледа като моите!

От друга страна много ми е мъчно, като виждам отсечени елхички на всеки ъгъл и алчните търговци, които се опитват да си ги пробутат. Децата много се натъжават, когато разваляме украсата, а това се случва бързо с естествените елхи, докато с изкуствените стои повече от месец!

А знаете ли нещо повече за елхите, които се отглеждат в саксия? Това е трети вариант, с който не зная дали бих се справила успешно, ами през лятото?
Имате ли някакви по-специални предпочитания за украсата на дома? Дайте ми идеи покрай децата и в мен се събужда коледното вълнение!
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Мнениеот Lyomi » 02 Дек 2013, 12:19

Много по-добре е с изкуствената, вярно е, че естествената има един особен чар, но е доста тъжно да виждаш как умира пред теб това дръвче, изкапват му игличките и т.н.
От дете не помня да сме купували естествена елха, ако толкова държиш, можеш да си вземеш борови клонки ;)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Мнениеот annydance » 03 Дек 2013, 12:23

Определено заставам "за" изкуствената - най-доброто решение! Що се отнася до аромата на Коледа, може да се направи коледен ароматизатор с канела и портокал, не е необходимо да вехнат клонки в къщата!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Мнениеот IvanovA_Stef » 14 Ное 2018, 13:36

Тази година ще вземем естествена в саксия, като се надявам да успеем да я присадим в някое дворче след празниците. Няколко години подред караме с изкуствена, но започват да ми липсват игличките, аромата. Друго си е. Изкуствената някак не може да внесе същия уют в дома. :roll:
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Мнениеот @Лорчето » 14 Ное 2018, 16:04

Аз имам една изкуствена и тъй като не съм семейна все още, нямам деца и т.н., ще си карам с нея. И без това вкъщи не се задържам много, няма да наблягам на кой знае каква украса :lol:
@Лорчето
 
Мнения: 61
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:07

Re: За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Мнениеот Stefany_Nik » 15 Ное 2018, 10:27

Не мога да си представя че ще имаме изкуствена елха. Знам, по-еко е, по-щадящо за природата, ама...с нищо друго не й вредя през годината. Пестя водата, не изхвърлям боклуци, където ми падне, изхвърляме си боклука разделно. Поне това искам да си остане както преди.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Re: За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Мнениеот Matilda » 21 Дек 2018, 13:02

В последно време все изкуствена ползваме. Да, ароматът на естествената е друг, усещането е различно, но...Жал ми е за дръвчетата.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Мнениеот Dalia » 21 Дек 2018, 18:37

Аз съм с две ръце за естествена, нищо не може да замени аромата който тя внася в дома ни и прави Коледата наистина вълшебна.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: За Коледа – естествена или изкуствена елха?

Мнениеот Frac » 28 Дек 2018, 17:24

Първата година, отакто сме в ново жилище, бяхме с естествен елха. Следващите години-изкуствена. Само като си спомня как боцкаше и колко изглички събирах месеци наред, зад дивана, в дивана :mrgreen: Отделно, с изкуствената не лишаваме природата с още 1 дръвче по-малко.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта