Салицилов спирт против пъпки?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот sofi_black » 02 Дек 2013, 13:47

Някой ползвал ли е салицилов спирт за проблеми с мазната кожа и пъпките?

На мен ми звучи много крайно, но една позната ми го препоръча и каза, че на нея й действа добре. Аз пък зная, че салициловият спирт и продуктите, в които се съдържа, са много силни и изсушават, дори могат да предизвикат обратен ефект.

Сутрин и вечер полагам грижи за кожата си, но себума се увеличава и тези пъпки много ме тормозят!
Тези, които са пробвали салицилов спирт нека да ми дадат съвет, да пробвам ли и аз или ще си навлека повече неприятности?!!!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот Lyomi » 02 Дек 2013, 13:51

И аз съм чувала, че помага, но в определени случаи и то не толкова за мазна кожа, колкото за самите пъпки. В доста продукти за проблемна кожа съм го срещала, явно наистина помага!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот Loreyn » 02 Дек 2013, 14:16

Зная от приятелки, че кожата започва да се излющва, когато бъде третирана със салицилов спирт, затова е задължително след това да се маже с крем! Бъди внимателна!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот Lili_pili » 23 Яну 2015, 10:44

Точно такъв спирт не съм пробвала за пъпките по лицето, но си мисля, че ако се използват само върху пъпката не би трябвало да е от проблем, но не и върху здравата кожа, защото ще я изсуши допълнително. Все пак този спирт се изписва при шарки за да се почистват пъпките и да се махнат по-бързо. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2015, 11:58

Lili_pili написа:Точно такъв спирт не съм пробвала за пъпките по лицето, но си мисля, че ако се използват само върху пъпката не би трябвало да е от проблем, но не и върху здравата кожа, защото ще я изсуши допълнително. Все пак този спирт се изписва при шарки за да се почистват пъпките и да се махнат по-бързо. :)

Аз съм си слагала върху пъпки по лицето наистина ги изгаря много бързо. :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот Malina » 30 Яну 2015, 20:40

мисля, че би могло да изгори пъпките,но смятам че не е удачен вариант за начало да се пробва по лицето, че ако не стане... :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот mimeto90 » 26 Авг 2015, 15:26

Malina написа:мисля, че би могло да изгори пъпките,но смятам че не е удачен вариант за начало да се пробва по лицето, че ако не стане... :mrgreen:

Да, та нали почти всички анти акне продукти съдържат салицилова кис., с чистия спирт май е прекалено, но има резон да се използва при акне, де :idea:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот Коцева » 27 Авг 2015, 13:16

mimeto90 написа:
Malina написа:мисля, че би могло да изгори пъпките,но смятам че не е удачен вариант за начало да се пробва по лицето, че ако не стане... :mrgreen:

Да, та нали почти всички анти акне продукти съдържат салицилова кис., с чистия спирт май е прекалено, но има резон да се използва при акне, де :idea:

Предполагам, че непосредствено след това е редно да се третира с нещо друго, тъй като ще изсуши и изгори много лошо кожата!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот Съни » 06 Дек 2018, 11:48

Спирта ще ги изгори, да, но пък ако кожата е склонна към изсушаване, ще стане още по-суха. Бих ползвала спирт само върху самата пъпка и после задължително подходящ крем за хидратиране.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Салицилов спирт против пъпки?

Мнениеот Dust » 12 Дек 2018, 15:24

Въобще не ми понася спирта, много ми изсушава кожата.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17


Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта