Каква издръжка да очаквам?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Каква издръжка да очаквам?

Мнениеот dessiblond » 03 Дек 2013, 12:55

Здравейте! Все още не съм влезнала добре в тези неща, но съвсем скоро се очаквам да ми се случи, т.е. нямам развод. Нямам и никаква представа, как детето ще получи някакви облаги от таткото, понеже не мога сама да се справя изцяло с издръжката й!

Каква издръжка мога да очаквам да получава детето ми от баща си? Имате ли опит в това?

Разбрах, че има два варианта за определяте размера на издръжката при развода – със съд или договорка! Кой според вас е по-добрият?

А как реално съдът може да прецени, каква издръжка да дава на дъщеря си, щом реалните доходи надвишават в пъти, тези които са вписани, т.е. тези, на които го осигуряват?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Каква издръжка да очаквам?

Мнениеот zheleva212 » 03 Дек 2013, 12:58

Нямам личен опит, но преди години сестра ми се разведе и съда отреди издръжка от еди колко си лева, но се оказа, че е по-добре да е с договорка, особено ако той е благоразположен към вас с детето!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Каква издръжка да очаквам?

Мнениеот Mr.Eko » 09 Дек 2013, 15:17

И аз нямам опит, но до колкото зная издръжката се получава на база заплатата на родителя, който ще я плаща!
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Каква издръжка да очаквам?

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2014, 13:32

Даа и аз си мисля, че с договорка могат да се вземат повече, отколкото от съда, особено с праговете на осигуряване в България и практиакта, според която не се осигуряват хората на реална заплата.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14


Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта