Лак за коса, който приготвяме сами!

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот Rali_hr » 17 Фев 2017, 16:39

Хубаво си викаме за бабите, но и за мен ми се появява пърхот и ме сърби главата, ако съм ползвала лак,направо откачааам. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот galya.vasileva » 28 Фев 2017, 15:46

Ползвах много време и определено НЕ те кацат нито мухи нито пчели нито оси, не те полазват и мравки. Косата се фиксира много добре и може да стане по-драво и от съвременните лакове. Самата захар някак си прави косата мека след като се отмие обилно с вода, вместо да я изстощава. :dreads:
Има и недостатъци обаче. Трябва ви много фин пулверизатор, който да разпръсква като мъгла, трябва да се нанася на слоеве и да се чака да съхне между всеки слой, дори и да е само на един слой не фиксира докато е мокро, което значи, че за да фиксира трябва да задържите косата в дадена позиция има мокър ефект и косата става лъскава, по-тъмна и твърда, понякога на кичури, особено ако се прекали, ако начупите с ръка твърдото се появява и нещо бяло като власинки, не съхне бързо и не става да се придава обем с този лак и не е добре да се впръсква в корените иначе косата изглежда като мазна, не става за начупване на краищата.
Аз лично се отказах защото трябва да чакаш да изсъхне и да държиш косата/кичура в дадената позиция докато изсъхне. Инъче е перфвктно ако искате просто да приберете стърчащите косъмчета в прическата :grin:
Аватар
galya.vasileva
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Апр 2016, 19:23

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот Yarost » 28 Мар 2017, 11:03

Привет, момичета, четох много по темата и накрая попаднах тук, при вас. Ползвам уж недомашно направен лак за коса, средна цена, обачеееее такъв пърхот ми образува, че съм се видяла в чудо. Естествено, спрях да го използвам но положението е много зле. Имали ли сте такива проблеми? Моя приятелка ми препоръча лекар-дерматолог, при който е ходила и е много доволна. Дори ми препрати статия, която да прочета- http://www.drkaliasheva.com/articles/problemi-na-skalpa , но май ще се запиша директно за консултация. Не се издържа, дори почва скалпът да ме сърби сериозно и съм като снежен човек, ръсещ сняг...срам ме е да ходя без шапка :cry: :cry: :cry: :cry:
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот Snejna » 04 Сеп 2017, 11:55

Явно добре си се подредила, аз затова избягвам всичко, което трябва да стои по много дълго време на косата, особено пък да е в корените. :roll: Сигурно вече си решила проблема. Аз имам такива проблеми с някои шампоани, затова все гледам да ги редувам. Но винаги вземам такива, които са против пърхот, спра ли ги веднага ми се появява. За косата използвам само малко вода със захар, оформям и си пръскам с една пръскалка, не държи здраво като лака, но пак поддържа косата.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Предишна

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта