Лак за коса, който приготвяме сами!

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот Lyomi » 04 Дек 2013, 13:11

Искам да споделя с вас нещо, което не мислих, че би било ефикасно, но се оказа точно такова.
Често използвам лак за коса, понеже моята е много хвърчаща и почти винаги в безпорядък, но разбрах, че доста от компонентите му са изключително вредни за здравето ни!

Както за повечето продукти и за това се намери алтернативен начин за приготвяне на лак за коса в домашни условия!
От баба ми съм чувала, че вместо пяна за коса са използвали сапунена такава, днес, като че ли лакът за коса е по-разпространен, но и той може да се замени - със захарен сироп!

Рецептата е много проста, а фиксацията зависи от количеството бяла захар.
Добре е водата, в която се разтваря да бъде преварена, докато е топла слагам 1,5/2 супени лъжици бяла захар, 1 лъжица алкохол и десетина капки етерично масло (първият път нямах, но пак се получи добре).
Пробвайте, вместо да давате излишни пари за вредни аерозоли!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот Fancy » 04 Дек 2013, 13:17

Ооо, задължително ще пробвам и това. :!: :!:
Да, по стара рецепта и аз вместо да купувам пяна за коса си правя по този начин, само че не пробвай с течен сапун, твърдият е по-добър за това! ;)
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот nushi.kisyova » 14 Дек 2013, 12:03

Fancy написа:Ооо, задължително ще пробвам и това. :!: :!:
Да, по стара рецепта и аз вместо да купувам пяна за коса си правя по този начин, само че не пробвай с течен сапун, твърдият е по-добър за това! ;)

И моята майка ми е споменавала за подобен метод, но по-често са ходили по фризиори, не мога да си представя, обаче, как можеш да съграниш прическата си една седмица - без да я разваляш! хихихи
А този лак за коса си е много хитра идейка! Браво! ;)
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот balsam » 03 Фев 2017, 17:48

със сигурност ще държи косата фиксирана, сигурно повече и от истинския лак за коса, но голямо лепнене ще пада. Само да се намокри нещо...
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Фев 2017, 08:38

Няма ли да ни накацат мухите с тая захар по главата, сигурно няма да привличаме с добро погледите, ако ни ближат мухи само :lol: :lol: :lol: Все пак, особено лятото, тая захар така хубаво ще почне да се разтапя и ароматизира главицата...
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот Harmony » 06 Фев 2017, 15:14

Лакът за коса ми е толкова неприятен, колкото и ако си направя вкъщи експеримента със захарта и водата :smile: . Само това ли се добавя в домашния лак? Не ми изглежда надеждно.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот Rali_hr » 13 Фев 2017, 14:43

Harmony написа:Лакът за коса ми е толкова неприятен, колкото и ако си направя вкъщи експеримента със захарта и водата :smile: . Само това ли се добавя в домашния лак? Не ми изглежда надеждно.

Нали знаеш бабите как едно време са го правили това, та си е баш истината. :mrgreen: Използваш само захар и вода, с повече захар и пръскаш хубаво по косата.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот iwoni » 17 Фев 2017, 13:29

Бабите са го правили, защото не са имали друго, пък ние едва ли сме стигнали до захарта и водата :smile: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Фев 2017, 15:08

На мен пък ми харесва идеята, имайки предвид колко пърхот се получава с обикновения лак, поне при мен, да малко, че ще се омажа със захар по главата не ме кефи, но мисля, че е мит това, че ще ни кацат мухите. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Лак за коса, който приготвяме сами!

Мнениеот Pipilota » 17 Фев 2017, 16:04

rabotnata pchela написа:На мен пък ми харесва идеята, имайки предвид колко пърхот се получава с обикновения лак, поне при мен, да малко, че ще се омажа със захар по главата не ме кефи, но мисля, че е мит това, че ще ни кацат мухите. :mrgreen:

Истината е, че моя приятелка го е пробвала, не е казала нищо лошо . :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron