Когато родителите са с различен резус фактор?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Когато родителите са с различен резус фактор?

Мнениеот julianne » 04 Дек 2013, 14:54

Здравейте! Както писах и в друга тема, която ме вълнуваше, бременна съм в първи месец и имам доста въпроси, ето го и поредният!

Разбирам, че може да има сериозни проблеми, когато резус фактора на родителите е различен! Това се отнася и до нашия случай – аз съм отрицателен резус фактор, а приятелят ми с положителен – какво става от тук нататък?

Ако има майки, които са с различен резус фактор от татково се надявам да пишат, понеже доста ме притеснява това – неизвестното!

До колкото зная трябва да ме подложат на някакви тестове, след като сме с различни резус фактори, но кога ще се случи това?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Когато родителите са с различен резус фактор?

Мнениеот Loreyn » 04 Дек 2013, 14:57

Още е прекалено рано да се притесняваш за тези неща! Добре е, че си информирана, понеже не всички лекари са достатъчно компетентни, за да се сещат за всичко! Питай твоя гинеколог и ако не ти се вижда достатъчно запознат го смени, докато е време :)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Когато родителите са с различен резус фактор?

Мнениеот M.Tasheva » 12 Дек 2013, 15:06

Няма от какво да се притесняваш, добре е да е информиран гинеколога ти, особено като дойде време за раждането! Не се притеснявай, след този момент може да стане опасно - до тогава всичко е наред!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Когато родителите са с различен резус фактор?

Мнениеот Snejna » 04 Дек 2014, 10:17

Аз си мислих, че това важи само за 0-евата кръвна група... :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron