Да заместим боята за коса с къна?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот annydance » 04 Дек 2013, 16:44

Напоследък косата ми започна прогресивно да цъфти, като цяло отслабва. От две или три години я боядисвам с боя за коса, но си мислих да премина на къна.

Чудех се добър вариант ли е това? Чувала съм от по-възрастни хора, че къната преди и била добра алтернатива, спрямо боята, защото е природен продукт.
Сега обаче не зная дали поддържат все още този стандарт в производството й? Възможно ли е да слагат препарати в къната, което да я прави по-лош заместител на боята за коса?

Зная, че след като си се боядисвал с къна е доста по-трудно да свалиш цвета, все пак не е невъзможно! За мен няма голямо значение, понеже ми е трудно да си се представя с драстично променен цвят.
Държа косата ми да не губи блясъка си и да остане жизнена, възможно ли да постигна това, като заместя боята за коса с къна?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот zheleva212 » 04 Дек 2013, 16:53

Преди много години съм се къносвала, но тогава къната беше къна, наистина, за днес не зная, но ако намериш такава, каквато трябва да бъде си вземи и се боядисай, защото възвръща здравината на косъма, като създава защитен филм, който го предпазва от външни влияния! ;) Така косата става по-плътна и бляскава! :)
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот pepa1974 » 04 Мар 2014, 17:35

Тези от вас, които се къносват, знаят ли, дали къна може да се слага на глава, която е получила алергия към "чудната боя" GARNIER Color Sensation ?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот Ginger » 05 Мар 2014, 18:36

pepa1974 написа:Тези от вас, които се къносват, знаят ли, дали къна може да се слага на глава, която е получила алергия към "чудната боя" GARNIER Color Sensation ?

Би следвало къната да е най-безопасното нещо, което може да съществува за промяна на цвета на косата, но как да сме сигурни, че е натурална, освен ако не купим някоя за зверски пари от интернет :?
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот pepa1974 » 05 Мар 2014, 20:07

Ginger написа:
pepa1974 написа:Тези от вас, които се къносват, знаят ли, дали къна може да се слага на глава, която е получила алергия към "чудната боя" GARNIER Color Sensation ?

Би следвало къната да е най-безопасното нещо, което може да съществува за промяна на цвета на косата, но как да сме сигурни, че е натурална, освен ако не купим някоя за зверски пари от интернет :?

Каква е тази натурална къна за зверски пари :?: Ако ще ми върши работа и няма да имам проблем по кожата бих си купила.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот Ginger » 06 Мар 2014, 14:02

pepa1974 написа:
Ginger написа:
pepa1974 написа:Тези от вас, които се къносват, знаят ли, дали къна може да се слага на глава, която е получила алергия към "чудната боя" GARNIER Color Sensation ?

Би следвало къната да е най-безопасното нещо, което може да съществува за промяна на цвета на косата, но как да сме сигурни, че е натурална, освен ако не купим някоя за зверски пари от интернет :?

Каква е тази натурална къна за зверски пари :?: Ако ще ми върши работа и няма да имам проблем по кожата бих си купила.

Например марката Логона предлага къна - 100 гр. за 20 лева, друга марка - Terre d'Oc предлага къна, която е с подхранващи масла от жожоба, сусам, нар и бадем - 100 гр за 50 лв. като в момента виждам, че е намалена на 37 и стотинки. Стига да се поровиш в Гугъл излизат най-различни.
За тази втората обаче пише, че не може да се използва върху боядисани коси, особено такива третирани с амонячни бои, така че чети и бъде внимателна и здрава :!:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот pepa1974 » 22 Апр 2014, 16:54

Не се реших на никаква къна, защото тази, за която писа хубавата, нали не става върху боядисана коса, но ще посетя доказан фризьор, който работел с професионални много добри безопасни бои. Вече не смея да си купувам каквото и да било за боядисване на главата, явно не е ясно, какво се вкарва, дано поне наистина всичко е ок при професионалита.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот Harmony » 23 Апр 2014, 10:50

pepa1974 написа:Не се реших на никаква къна, защото тази, за която писа хубавата, нали не става върху боядисана коса, но ще посетя доказан фризьор, който работел с професионални много добри безопасни бои. Вече не смея да си купувам каквото и да било за боядисване на главата, явно не е ясно, какво се вкарва, дано поне наистина всичко е ок при професионалита.

Като бях тийнейджърка, дядо ми често ходеше до Египет, от там ми е вземал истинска къна, с която като се намажеш трябва да стоиш минимум 4 часа, след което много трудно се измива това чудо от главата ти. Като цяло е много добре за косъма, тъй като го подхранва в корена, иначе го изсушава по дължина! Що се отнася до къната по магазините, не съм убедена, че е добър вариант :( :(
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2014, 16:38

Harmony написа:
pepa1974 написа:Не се реших на никаква къна, защото тази, за която писа хубавата, нали не става върху боядисана коса, но ще посетя доказан фризьор, който работел с професионални много добри безопасни бои. Вече не смея да си купувам каквото и да било за боядисване на главата, явно не е ясно, какво се вкарва, дано поне наистина всичко е ок при професионалита.

Като бях тийнейджърка, дядо ми често ходеше до Египет, от там ми е вземал истинска къна, с която като се намажеш трябва да стоиш минимум 4 часа, след което много трудно се измива това чудо от главата ти. Като цяло е много добре за косъма, тъй като го подхранва в корена, иначе го изсушава по дължина! Що се отнася до къната по магазините, не съм убедена, че е добър вариант :( :(

Не е добър вариант, ама от къде тогава да се купува къна ако не от магазина? :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Да заместим боята за коса с къна?

Мнениеот Snejna » 24 Яну 2015, 13:46

Според мен е по-добре с къна да се боядисва косата, но няма голямо разнообразие :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта