Синът ми иска татуировка – помощ!

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Ваня Стойчева » 01 Окт 2015, 12:14

Bass написа:Лельо Ванче, синът ти ли беше този, на който му влизаш в апартамента и му миеш чиниите, докато той е на почивка с жена си? :mrgreen:

Колкото до татуировките, по-разумно би било да отидете заедно в качесттвено студио и да поговри с татуист направо. Тия треторазрядните, освен, че може да са некадърници, може да му лепне нещо с нестерилизирани игли и машина. Хайде стига сте се филмирали за татуировките, супер нормално нещо са и в крайна сметка са право на избор. Трябва да се радвате, че синът Ви ви е съобщил преди да го направи.

Не съм почнала да го тършувам още, надявам се и да не стигна до там. Просто смятам, че татуировките са точно признак на липса на мозък. Не съм съгласна да си шари тялото и това да му попречи един ден да си намери работа, или да ми доведе някоя татуирана снаха някой ден, която да изгражда грешни представи в бъдещите ми внуци. Не одобрявам, грозна история е това.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Bambaa » 01 Окт 2015, 17:04

Ваня Стойчева написа:
Bass написа:Лельо Ванче, синът ти ли беше този, на който му влизаш в апартамента и му миеш чиниите, докато той е на почивка с жена си? :mrgreen:

Колкото до татуировките, по-разумно би било да отидете заедно в качесттвено студио и да поговри с татуист направо. Тия треторазрядните, освен, че може да са некадърници, може да му лепне нещо с нестерилизирани игли и машина. Хайде стига сте се филмирали за татуировките, супер нормално нещо са и в крайна сметка са право на избор. Трябва да се радвате, че синът Ви ви е съобщил преди да го направи.

Не съм почнала да го тършувам още, надявам се и да не стигна до там. Просто смятам, че татуировките са точно признак на липса на мозък. Не съм съгласна да си шари тялото и това да му попречи един ден да си намери работа, или да ми доведе някоя татуирана снаха някой ден, която да изгражда грешни представи в бъдещите ми внуци. Не одобрявам, грозна история е това.

Виж, това, че ти живееш в миналия век, не означава, че трябва да влияе и на децата и изборът им, а да съдиш хората за техния е безумно :x
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Bass » 02 Окт 2015, 11:47

Ваня Стойчева написа:
Bass написа:Лельо Ванче, синът ти ли беше този, на който му влизаш в апартамента и му миеш чиниите, докато той е на почивка с жена си? :mrgreen:

Колкото до татуировките, по-разумно би било да отидете заедно в качесттвено студио и да поговри с татуист направо. Тия треторазрядните, освен, че може да са некадърници, може да му лепне нещо с нестерилизирани игли и машина. Хайде стига сте се филмирали за татуировките, супер нормално нещо са и в крайна сметка са право на избор. Трябва да се радвате, че синът Ви ви е съобщил преди да го направи.

Не съм почнала да го тършувам още, надявам се и да не стигна до там. Просто смятам, че татуировките са точно признак на липса на мозък. Не съм съгласна да си шари тялото и това да му попречи един ден да си намери работа, или да ми доведе някоя татуирана снаха някой ден, която да изгражда грешни представи в бъдещите ми внуци. Не одобрявам, грозна история е това.


Ако смяташ, че татуиран човек не може да си намери работа, значи още живееш по Тошово време.
За справка, бизнес медия #1: http://www.forbes.com/sites/rachelhenne ... and-a-job/
Съвременната индустрия, освен ако не касае фотографии с кокаиново слаби моделки, не гледа външния вид. Интелигентният бизнес търси хора, които имат КАЧЕСТВАТА да свършат работата, не ВИЗИЯТА да изгелждат добре зад отрупаното си с боклуци бюро. Хайде по-сериозно. Още повече, че това е супер личен и интимен избор. Това е неговото тяло, с което ТОЙ ще живее цял живот. Има право да прави каквото прецени с него. В твой интерес е да намериш компромисно решение с онова, което е най-добро за него, не онова, което ти смяташ за правилно.

Много тъжно ми става за децата на родители с такова мислене. Цял живот ще са бутани от шамарите на болните амбиции и закостеняла житейска философия на своите родители.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Rali_hr » 05 Окт 2015, 13:07

Ванче, трябва да си разшириш кръгозора. Наясно съм, че за твоите набори е доста стресиращо това с татуировките и така сте си представяли само престъпниците, но в момента това е начин на изразяване и имат адската стойност за самия човек, лошо няма. А и ако е ограничена татуировката - с други думи за мен това значи да не е на лицето или на интимните части, то не е лошо да има татус! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Bass » 05 Окт 2015, 14:14

Идва и моментът с оценяването на татуировката като произведение на изкуството. Така, както всички седят и се пулят пред изключително посредствения и да не кажа - грозен портрет на Мона Лиза, така същият да Винчи надали е бил способен да възпроизведе какво да е изображение върху човешка кожа. Затворническите надписи и котвите на рамото, тип Стефка, лято 86, вече не са актуални.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Elica » 05 Окт 2015, 14:52

Може и да не са актуални, но и сега има доста лоши татуировки за съжаление. :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот BeenieGal » 05 Окт 2015, 15:06

Bass написа:Идва и моментът с оценяването на татуировката като произведение на изкуството. Така, както всички седят и се пулят пред изключително посредствения и да не кажа - грозен портрет на Мона Лиза, така същият да Винчи надали е бил способен да възпроизведе какво да е изображение върху човешка кожа. Затворническите надписи и котвите на рамото, тип Стефка, лято 86, вече не са актуални.

Прав си, но олд скула като стил се завръща с пълна сила, въпреки че не отива на всеки, но пък много пин ъп мацки са се закичили точно с такива и недостатъчно добре изпипани, което е настина кофти :|
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Bass » 07 Окт 2015, 12:46

BeenieGal написа:
Bass написа:Идва и моментът с оценяването на татуировката като произведение на изкуството. Така, както всички седят и се пулят пред изключително посредствения и да не кажа - грозен портрет на Мона Лиза, така същият да Винчи надали е бил способен да възпроизведе какво да е изображение върху човешка кожа. Затворническите надписи и котвите на рамото, тип Стефка, лято 86, вече не са актуални.

Прав си, но олд скула като стил се завръща с пълна сила, въпреки че не отива на всеки, но пък много пин ъп мацки са се закичили точно с такива и недостатъчно добре изпипани, което е настина кофти :|

Е то няма лошо, щото е въпрос на вкус в крайна сметка. Ако те влече - рисувай се както си искаш. Аз лично съм виждал неща, които половината супер-дупер-ултра талантливи "артисти" не могат да възпроизведат на хартия, камо ли на кожа. Ходете по фестове, притеснени майки. Да видите, че в крайна сметка и татуистите и татуираните са хора като всички ни.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот silver933 » 07 Окт 2015, 12:54

В реда на нещат аи на нормалното е да не харесват родителите татуировките, все пак много от родителите, които сега имат тийнове са все още от старото поколение. Когато децата, които са сега на около 7-8 години пораснат, ще е съвсем различно и ще бъде нормално да бъдат нарисувани защото самите им родители смятат, че татуировките са супер. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот BeenieGal » 07 Окт 2015, 13:32

Bass написа:
BeenieGal написа:
Bass написа:Идва и моментът с оценяването на татуировката като произведение на изкуството. Така, както всички седят и се пулят пред изключително посредствения и да не кажа - грозен портрет на Мона Лиза, така същият да Винчи надали е бил способен да възпроизведе какво да е изображение върху човешка кожа. Затворническите надписи и котвите на рамото, тип Стефка, лято 86, вече не са актуални.

Прав си, но олд скула като стил се завръща с пълна сила, въпреки че не отива на всеки, но пък много пин ъп мацки са се закичили точно с такива и недостатъчно добре изпипани, което е настина кофти :|

Е то няма лошо, щото е въпрос на вкус в крайна сметка. Ако те влече - рисувай се както си искаш. Аз лично съм виждал неща, които половината супер-дупер-ултра талантливи "артисти" не могат да възпроизведат на хартия, камо ли на кожа. Ходете по фестове, притеснени майки. Да видите, че в крайна сметка и татуистите и татуираните са хора като всички ни.

Ха ха ха... заведи ги на фест и е тука вече ще луднат майките от "онова" поколение :D :D но факт, че модата и търсенето увеличава предлагането, съответно няма как да не се занижи нивото :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта