Синът ми иска татуировка – помощ!

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот M.Tasheva » 05 Дек 2013, 12:28

Здравейте! Снощи синът ми сюрпризира за пореден път и съм доста уплашена от исканията му!

Иска да си направи татуировка за рождения си ден, които е идните месеци – става на 17 години. Явно смята, че е достатъчно голям за подобно нещо, понеже и преди ми е споменавал, че иска.
Тогава говорихме на дълго и широко, че е още малък, че не се знае дали тази татуировка ще му харесва след 10 години или ще се чуди как да я прикрива! Съгласяваше се с мен, но сега до колкото разбирам е решен да го направи, а той обича да ме поставя пред свършен факт!

Аз го разбирам, той не е като повечето лигави момченца, той има собствена идентичност и доста по-различен характер и възпитание от другите. Виждам, че иска да го изрази по този начин. И според мен това, което иска да си татуира е наистина лично, а и красиво, не е прищявка, а влага нещо в него. За съжаление тепърва ще променя мирогледа си и не се знае какво ще се случи в един момент!

Така, че се нуждая от спешна ПОМОЩ! Как да убедя сина си, че не е точното време за татуировки?!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот annydance » 05 Дек 2013, 12:31

Наистина не е време за татуировки! Момчетата растат до по-късна възраст, например брат ми порасна драстично на височина между 20 и 21 години. Така, че не е добра идея, особено ако спортува и прави мускулна маса!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот niya_mazova » 09 Дек 2013, 12:36

Не е и много малък, ако мислиш, че тази татуировка, може да му донесе нещо, по-добре я направете, заедно. Всъщност, той така или иначе не може да я направи без теб, освен ако не отиде в някое затънтено студио. По-скоро не му позволявай да я направи при некомпетентни хора и така, че да не може да познае, какво е искал да си татуира! Изберете добро тату студио, в което рисуват наистина добре и действайте!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Krum » 25 Ное 2014, 10:50

Какво лошо има, не е глупаво момчето, щом казвате, че татуировката има смисъл. Аз първата си татуировка я направих още на 16, не се е изменила много, но не съм и спортувал активно, трябва добре да помисли според начина си на живот, който мисли да води, все още има възрастни хора, които не приемат татуировките, макар че има надежда за неговото поколение :D
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Lyomi » 25 Ное 2014, 11:00

Не е от най-разумните неща да позволите нещо толкова трайно на детето си, подкрепям ви, все пак акъла се променя, ако пък в един момент реши да я крие с друга, нали си представяте какво ще стане :idea: другото е, че ако я направи сега и татуиста боде на плитко, то след година ще има нужда от повтаряне, а и това е свързано с пари, все пак :idea:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Rali_hr » 01 Дек 2014, 13:10

Лошо няма в татуировките, но на 17г. е малко рано, след някоя друга година е по-добре, момчетата растат до по-късно. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Anka » 01 Дек 2014, 16:28

Не мисля, че е лошо, та чак и ПОМОЩ да викате, ако детето иска наистина повярвайте ми няма да го спрете, аз съм на 21г. значи може да се каже, че сме почти набори, имам съученици, които си направиха татуировки преди бала, обаче единици бяха тези, на които им бяха разрешили родителите, другите се нашариха в евтини студиа... :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот S_Milenska » 03 Дек 2014, 13:30

мисля си, че излишно се плашите, няма нищо лошо в татуировките, важното да е се осъзнае кога е времето за такива неща.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Malina » 16 Мар 2015, 15:44

Какво лошо има? :) на 17г. може спокойно да поиска татуировка, а от вас зависи дали ще подкрепите на избора му или догодина ще го направи без да се вълнува от мнението ви :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Синът ми иска татуировка – помощ!

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Юни 2015, 14:45

Не бих позволила на никое от децата ми да си направи татуировка, ако ще и да е на 30 години, няма да ми ходи като престъпник и наркоман, не одобрявам такива неща!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта