Все още ли ползвате микровълнова?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Krum » 04 Май 2017, 11:42

много клипове има вечев, които доказват, че микровълновата не вреди. Всички обаче си мислят, че с нея са супер застрашени от ракови заболявания. за съжаление не ни пази микровълновата от това, аз я използвам спокойно и доста често, поне веднъж на ден притоплям нещо в нея.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Paladin » 25 Май 2017, 14:13

Не знаех, че микровълновата е тайното оръжие на втората световна война! Но щом действа срещу хлебарки - добре. Ще пусна и една мишка вътре!
А на въпроса, ползвам микровълнова, досега храната ми не е оживявала вътре!
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Notification » 25 Май 2017, 15:50

Ползвам я всеки ден, даже по няколко пъти на ден. :roll: Не го мисля и не се притеснявам изобщо, топля си почти всяко ядене в нея, а много често я ползвам дории за готвене. За мен това са спекулации, че са много вредни и видиш ли, заради това има рак
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот skyfly » 25 Май 2017, 15:55

Такъв уред не съм имала у нас, никога. Не ми е нужен, обикновено готвя и се изяжда на мига, въобще не ми остава възможността да притоплям. В дома на родителите ми има, понякога съм я ползвала. За мен е ненужен електроуред, не се притеснявам толкова от опасностите от нея, колкото от това, че за мен е ненужда и няма смисъл да ми заема място по плота.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Локумът » 26 Май 2017, 10:20

Когато храната ми излезе жива от микровълновата, тогава ще спра да я ползвам. Макар че този уред у нас го включваме изключително рядко, защото не притопляме често храна, той си е част от нашата кухня и го ползваме без притеснения. Както се казва, няам да живеем до 100 години я.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Lisica » 26 Май 2017, 13:57

Избирам за по-разнообразни неща д асе притеснявам пред това да мисля аз за микровълновата ми дали ще ме убие, или няма. Не я ползвам толкова често, да имам притеснения отностно нея. Ако се ползва всеки ден вече би било притеснително.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот blaze » 06 Ное 2018, 13:13

Да ви кажа, от няколко години не ползваме вкъщи. Наистина отначало е трудно, обаче с времето свикнахме и вече знаем, че ако ще топлим нещо, трябва да го сложим малко по-рано на котлона. Въобще не е болка за умиране.
За топленето на вода имаме термо кана, която също я стопля много бързо, така че и там няма проблеми.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот sky_100 » 06 Ное 2018, 15:32

Ползвам, защото ми е супер бързо. Нямам свободно време просто. То около нас всичко е под някаква форма вредно, де да бяха само микровълновите фурни.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот annamaria » 26 Ное 2018, 16:29

Да, ползвам микровълнова, макар да е толкова вредна. Просто си е най-бързият начин да си стоплиш яденето.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Frac » 26 Ное 2018, 17:19

И аз използвам микровълновата, макар не често, но се налага. За едно кюфте няма да пусна цялата фурна :) В общи линии знам, че е вредна, но понякога е удобна. Аз слагам един пластмасов капак, ако ми пръска от храната да попада по него. Вероятно с него става още по-вредна, но какво да се прави в нашия забързан живот...
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron