Дружество в детската градина?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот dinkog » 27 Окт 2016, 09:20

Ама те като вземат парите се дават като дарение и се купуват нещата с решението на родителския колектив, общината не я интересува какво става с тея пари.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот dinkog » 27 Окт 2016, 09:20

Ама те като вземат парите се дават като дарение и се купуват нещата с решението на родителския колектив, общината не я интересува какво става с тея пари.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот Mauritius » 27 Окт 2016, 10:00

Био доктор написа:Ако се поинтересувате, ще видите, че такава техника има в кабинета на директора на детската градина и е дадена точно с цел обучение на децата, но се ползва от директора... Ако погледнете вътре може да се окаже, че има и телевизор и друга техника, която изобщо не му нужна за да изпълнява служебните си задължения...
Не давайте на лудо пари за глупости, а задавайте въпроси и се интересувайте, имате право да знаете като ви искат пари дали общината знае и дали не е за нещо, което общината е предоставила за ползване.


Съвсем ги изкарвате кожодери и неблагодарници тези от градините :lol: ! Какъв е смисълът да се събират пари и да се купуват неща, които после ще стоят така. Това са глупости, никой в градините не действа така. Работа на директорите е да намират начин да снабдяват детските заведения и училищата с необходимата техника, пари за ремонти и т.н. Дали от общинския бюджет ще си го издействат, дали от спонсори тяхна работа.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Окт 2016, 11:53

Че се спонсорират хората от време на време е факт, но не бива да се злоупотребява.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот kauda » 27 Окт 2016, 13:47

Не мисля, че някой ако откаже ще му сложат вилата до врата. Това е практика, която не иззема чак толкова много пари...
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 17:50

Това е вредна практика и не бива да се поощрява!
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот penelopa » 27 Окт 2016, 21:02

На мен в училище са ми искали пари ако се организира парти за класа по някакъв повод или за коледни торбички за децата, но това родителите го решаваме и предлагаме, а не някой да ни го иска.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот Lisica » 02 Ное 2016, 10:57

Скоро станах свидетел на кавга по повод на това, че от детската градина искат консумативи на децата - т.е. моливи, флумастри, лепило и т.н. Неща, струващи може би около 20 лева, но родителите се сърдят, че не им се осигурява от държавата това нещо..
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот Snejna » 03 Ное 2016, 16:57

Lisica написа:Скоро станах свидетел на кавга по повод на това, че от детската градина искат консумативи на децата - т.е. моливи, флумастри, лепило и т.н. Неща, струващи може би около 20 лева, но родителите се сърдят, че не им се осигурява от държавата това нещо..

Това вече е прекално и глупаво, не разбирам защо родителите им се свидят пари за собствените им деца и оправдания как нямали по 10 лева да отделят са несериозни, защото виждаме какво става по нашите заведения и по магазините, всичко живо пазарува и дреме по кафетата.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Дружество в детската градина?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Ное 2016, 17:24

Все пак няма как човек да откаже, когато става въпрос за детето му, а и мисля, че малко градини си позволяват да злоупотребяват, но има и такива. Знам, че в София, дори директотката заявява от какво се нуждае, за да се приеме детето - от нова дограма, от нова кола и такива истории съм чувала, за да бъдат вкарани група деца в детското заведение. Не бих се учудила, ако притискат и родителите да вземат уж такива решения, за дружеството, и после да искат от останалите родители. Все пак, колкото и да са инициативни едни родители, не би им хрумнало да искат нов плет за двора.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта