Как да я отуча от смукането на пръста?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да я отуча от смукането на пръста?

Мнениеот PasDeDeux » 05 Дек 2013, 17:30

Здравейте, мами! Мисля, че доста от вас имат проблем със смукането на пръста при чедата си и тук е точното място да намеря отговор!

Момиченцето ми е на 8 месеца и не иска никакви биберони, а само любимото си палче. Не спира да си смуче пръста, от както стана на 2 месеца! Преди това заспиваше без биберон и без пръст в устата, но сега не го вади и през денят от там!

Страхувам се, понеже съм чувала такива истории, да не й се деформира небцето и по този начин да стане голямата беля със зъбите!

Лютата чушка дали ще спре смукането на пръста, въпреки че ме е страх, защото е малка и е възможно да си бръкне в око или пък да не се алергизира?! Зная, че продават безцветни, горчиви лакове за нокти, които също смятам за добър вариант, но не зная дали и за тях не е малка.

Според мен този проблем трябва да се изкорени рано. Смятате ли така и вие? С какво отучихте детето си да не си смуче пръста?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да я отуча от смукането на пръста?

Мнениеот moni.sparrow » 05 Дек 2013, 17:35

Някои водят децата си по психолози и ги побъркват без да са такива, само не прави и ти тази грешка! Горчивият лак, мисля че най-бързо ще я откаже, а и е напълно безвреден, бъди сигурна!
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как да я отуча от смукането на пръста?

Мнениеот dejavu » 10 Дек 2013, 15:24

Мисля, че е достатъчно малка, за да не и обръщаш внимание, дали лапа един пръст или цялата си ръка. Така само бихте се разстройвали една - друга ;)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да я отуча от смукането на пръста?

Мнениеот mamina » 10 Сеп 2016, 12:34

Моето дете го отучих като всеки път като го видех с пръста в ръката, му дърпах ръчичката да го извади. И така всеки път. Можеше по 100 пъти да повторим упражнението, но не се отказах. Накрая почна лека-полека да не се сеща и като ме види, че посягам, сам да се коригира и да не пъха пръста. Мазането с нищо не помогна.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как да я отуча от смукането на пръста?

Мнениеот Pipilota » 14 Юни 2017, 15:53

Ако се използва горчив лак защо да не помогне, ако е неприятно или люто. Но дърпането на пръста може да свърши работа. Моя малкия пък сега почна да си гризе ноктите, направо ме побърква.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да я отуча от смукането на пръста?

Мнениеот Malina » 10 Юли 2017, 14:58

Да ви призня, за мен смукането на пръста е по-голям проблем от биберона. Биберона го хващаш и го хвърляш, но пръста няма как да се махне. Имам прияителка, толкова горда, че дететой не е ползвало биберон, но си смучи пръста, за нея това обаче, не е проблем. А съм виждала в градината деца с деформирани пръсти от смукане, и в 3 група продължават да си смучат пръстите.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да я отуча от смукането на пръста?

Мнениеот Локумът » 04 Окт 2017, 15:14

За някои родители смукането на пръста изобщо не е проблем. Имам така едни познати, които ставят щерка им на 3 години да си смуче пръста, ама се биха по гърдите, че не използвала биберон. На мен ми е по-грозно да видя дете да си смуче пръста, отколкото с биберон. Ама има различни кремове, които се слагат по пръста, които са готчиви или люти и би трябвало да се отучи. Или с много повторения и да й правиш постоянно забележка, когато си лапне пръста.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да я отуча от смукането на пръста?

Мнениеот Ваня Стойчева » 31 Яну 2018, 14:05

Много родители дори не искат да обърнат внимание на подобен род проблеми и си очакват всичко да отмине от само себе си. И да бъде израстнато и т.н.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта