Предотвратяване стареенето на кожата с масла!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Предотвратяване стареенето на кожата с масла!

Мнениеот lussy » 06 Дек 2013, 13:25

Наскоро чукнах трийсетте и реших да вложа повече усилия в грижата за кожата си. Посетих дерматолог по друга причини, но го помолих да ми даде и няколко съвета, с какви природни продукти мога да се погрижа за кожата си.

Единственото, за което ми спомена, понеже е лекар и не може да си позволи да говори за продукти извън приетата практика , това бяха етеричните масла.

Веднага щом се прибрах, отворих да прочета в интернет и се оказа маслото от здравец, най-подходящо за моята кожа. Тя е смесена, а това масло може да се използва, както при суха, така и при мазна или чувствителна кожа, като подобрява кръвообращението.

Какви масла вие можете да ми препоръчате за предотвратяване на стареенето на кожата? Зная, че и маслото от сандалово дърво има добър ефект, но не зная за каква кожа се препоръчва!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Предотвратяване стареенето на кожата с масла!

Мнениеот Nightmare » 06 Дек 2013, 13:29

Всеки знае, че етеричните масла са полезни за кожата, косата ноктите, но е изненадващо, когато не ги виждаш в комбинация, като с маските! Как се използват тези масла, тогава?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Предотвратяване стареенето на кожата с масла!

Мнениеот nushi.kisyova » 18 Дек 2013, 13:41

Nightmare написа:Всеки знае, че етеричните масла са полезни за кожата, косата ноктите, но е изненадващо, когато не ги виждаш в комбинация, като с маските! Как се използват тези масла, тогава?

Не мисля, че има особена и специална рецепта за маски за коса. Достатъчно е самото нанасяне на маслото. Иначе съм чувала, че може да се прибавя към всяка маска, например с ракия, мед, жълтък и масло.
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Предотвратяване стареенето на кожата с масла!

Мнениеот dejavu » 19 Дек 2013, 15:58

По-добре е да се доверим на някои изпитани рецепти, все пак има някои продукти, които използваме за маски заедно, а те се неутрализират едно-друго!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Предотвратяване стареенето на кожата с масла!

Мнениеот Slavena » 08 Яну 2015, 18:03

Ми всичко е възможно, маслата много помагат в грижата с кожата, все пак са много естествени. :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта