Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот julianne » 06 Дек 2013, 14:32

Здравейте.
Проблемът със скърцането със зъби нощем, не зная дали е наследствен или по-скоро е причинен от друго, но се появява, както при мен, така и при майка ми!

Сутринта гаджето ми каза, че и тази нощ съм го будила няколко пъти със скърцане на зъби. Доста е неприятно, предполагам, а и той има лек сън. Дали би имало промяна, ако сменя мястото, на което спя или пък възглавницата? (за мъжа – няма да питам) :D

Може ли да се превърне в проблем това или е като говоренето на сън - в рамките на нормалното? Към кого да се обърна, за да престане това?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот lussy » 06 Дек 2013, 14:35

Зная, че при децата е симптом, че имат глисти, но за възрастните не зная дали е различно! А говориш ли на сън, ако е така, може да просто безпокойство! ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот Krum » 28 Ное 2014, 14:14

Много е гадно, да, добре е да ти кажа да минеш едни изследвания, пък и може на нервна основа да е нещо.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот ladlasheikh » 09 Мар 2015, 10:17

на което спя или пък възглавницата?
We provide guarantee to pass learnalanguage - learn english gmat with online exam training learnalanguage - learn german itil and you can also get best quality rosettastone mcat along with The Polyglot Club mcat for your guaranteed success.
ladlasheikh
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2015, 10:02

Re: Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот Pipilota » 09 Мар 2015, 10:51

lussy написа:Зная, че при децата е симптом, че имат глисти, но за възрастните не зная дали е различно! А говориш ли на сън, ако е така, може да просто безпокойство! ;)

Това пък не съм го знаела, много странно. За щастие у нас никой не скърца със зъби, според мен може и да е причина от нервност.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот sofi_black » 05 Авг 2016, 16:06

За глистите и аз съм го чувала, че скърцането със зъбите е признак. При възрастните май от стрес и натоварване. Никой не може да каже май каква точно е причината.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот Petob » 05 Авг 2016, 17:01

Трябва ви Шина, която може да се изработи при зъботехник или да се вземе от дентален специализиран магазин , казва се шина за бруксизъм
Petob
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2016, 16:57

Re: Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот iwoni » 08 Авг 2016, 14:03

Тя предполагам, че ще пречи докато спи човека да скърца със зъби. Но може ли да премахне по този начин изцяло скърцането и то да изчезне?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот Ванинна » 12 Авг 2016, 03:40

Яж лимон,киви(ако може без мъхчета ,защото причинява висок фактор на чувствителност.) Зъболекар съм и това помага на много от пациентите ми.
Ако може лимона да е престоял в топъл зехтин за една нощ. След това за още една нощ остави резенчетата да се оцедят в хартийка. Ако ти се играе малко повече отдели бялата сърцевина на кивито заедно със семките.
Изяж плода задължително преди да си си измила зъбите. След като си ги измила вземи сърцевината и сложи в крайчетата на устата си (там където ти свършва ченето ,или по точно в края на зъбите. Захапи силно с мъдреци(или с последните си зъби). И по този начин спи.! НЕ ЛЕКУВА СКЪРЦАНЕТО НО ГО ПРЕДОТВРАТЯВА. Това означава ,че ако прекъснеш процедурата. Най-малко след 2 месеца пак ще се появи.
Ванинна
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Юли 2016, 16:54

Re: Скърцане със зъби нощем, как да спра?

Мнениеот Anka » 12 Авг 2016, 13:45

А не е ли опасно да се спи с парчета плод в устата?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron