Каква храна да приготвя за парти?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот kauda » 17 Май 2017, 12:51

Скоро бях на едно парти, където никой не беше помислил за сос, имаше много месо, много такива хлебчета, картофки, но никакъв сос. Храната се преглъщаше дори много трудно.Казвам го, защото , яко някой реши да си направи някакво парти с различни неща, нека да има предвид и консумацията и добавянето на сос, за да бъде по-приятно и по-вкусни за всички. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Jully » 17 Май 2017, 14:59

О, много гадно така, като няма сос, не съм се замислила, че един сос може да скапе нещо за хапване, което има сложено. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Yunona » 18 Май 2017, 09:28

Jully написа:О, много гадно така, като няма сос, не съм се замислила, че един сос може да скапе нещо за хапване, което има сложено. :roll:


Аз пък не бих сложила сос на парти, защото има огромен риск от изцапване при специфичния начин на самообслужване и хранене на парти (хората се събират около масата, прави са, чиниите са им в ръцете....). Когато храната е правилно приготвена и сочна, спокойно можем да прескочим соса и да си спестим неприятностите.
За сос бих помислила единствено ако хапките/парченцата месо са поставени в индивидуални чиниики и сосчето е отгоре върху всяка хапка, парченце месо и т.н. Но сос в купичка и всеки да си слага - :nono:
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Kaya » 18 Май 2017, 11:05

Защо да не, аз бих сложила, всеки си решава, може да се топи сосчето или да се хапва по друг начин, а и не е задължително партито да е за отбрани гости в официални дрехи, дошли да посрещат папата, може да парти за приятели и там няма нищо лошо да има и сос и хамбургери дори. А и не е задължително сосът да бъде много, че да капе или нещо подобно, може деликатно да е сложен върху самите хапки. Аз бих предпочела да има сос, който както прецени да се хапва, отколкото да се оплакват хората, че храната е толкова суха, че да не могат да преглътнат, както се е случило с kauda.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Yunona » 18 Май 2017, 18:28

Kaya написа:Защо да не, аз бих сложила, всеки си решава, може да се топи сосчето или да се хапва по друг начин, а и не е задължително партито да е за отбрани гости в официални дрехи, дошли да посрещат папата, може да парти за приятели и там няма нищо лошо да има и сос и хамбургери дори. А и не е задължително сосът да бъде много, че да капе или нещо подобно, може деликатно да е сложен върху самите хапки. Аз бих предпочела да има сос, който както прецени да се хапва, отколкото да се оплакват хората, че храната е толкова суха, че да не могат да преглътнат, както се е случило с kauda.


Е, няма нужда от ирония. И човек не се старае, само за гости, които посрещат папата! Моите гости например винаги са отбрани - най-най-най-отбрани, защото са моите приятели и аз се старая да им предложа най-доброто, на което съм способна.
Да, храната следва да се преценява според вида на партито. На парти, при което хората се хранят прави, имат в ръцете си чинии и чаши сосът наистина е крайно неподходяща добавка и няма да видите сос за топене на такова парти, ако е организирано от хора, които разбират какво правят.
С приятели в крайно неангажираща обстановка е различно, особено ако не е класическата парти храна на шведска маса, а просто всичко е поставено в средата на масата и хората седят около нея и си взимат. Тогава рискът от изцапване е много по-малък и няма проблем всеки да топи и маже както намери за добре.
И пак се връщаме на казаното вече няколко пъти, че изборът на храна зависи от типа на партито и гостите :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Май 2017, 18:45

Не го мислете, момичета! И със сос и без сос, важна е компанията! :) Аи ние май сме повече по партитата, на които стоим и ядем като за последно. Хората казват, че остаряваме, когато на купон яденето ни е повече от пиенето. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот kalina_216 » 19 Май 2017, 11:00

В събота имам рожден ден и искам да измисля нещо вкусно за хапване, не мога да реша какво. Идеята е, че ще бъде парти, в което няма да има чинии и не искам центъра на празника да бъде масата, а повече искам да има танци и игри.
Притеснявам се обаче, че при такива партита обикновено хората остават или идват гладни, а яденето само на малки хапки може да не е достатъчно, за да се нахранят.
Засега съм измислила да направя малки кюфтенца, пилешки ролета, които да нарежа, пълнени яйца, бутер хапки, мъфини, панирани сиренца и кашкавалчета. Дали е достатъчно? А ако има гладни?
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Yunona » 19 Май 2017, 12:53

kalina_216 написа:В събота имам рожден ден и искам да измисля нещо вкусно за хапване, не мога да реша какво. Идеята е, че ще бъде парти, в което няма да има чинии и не искам центъра на празника да бъде масата, а повече искам да има танци и игри.
Притеснявам се обаче, че при такива партита обикновено хората остават или идват гладни, а яденето само на малки хапки може да не е достатъчно, за да се нахранят.
Засега съм измислила да направя малки кюфтенца, пилешки ролета, които да нарежа, пълнени яйца, бутер хапки, мъфини, панирани сиренца и кашкавалчета. Дали е достатъчно? А ако има гладни?


Зависи колко са гостите и какво ще е количеството на храната. Хубави неща си измислила! Ако се притесняваш, направи два или три вида бутер хапки, че лесно се правят, добави и 2 вида мини сандвичи (на франзела). Добре ще се съчетаят с другите неща, които си посочила. За повече разкош, а и за тези гости, които обичат зеленчуци, можеш да сложиш в чаши пръчици от моркови, потопени частично в смес от лимонов сок и вода. Може и краставици на пръчици да нарежеш. Хубаво е освен месата, тестените неща и сирената да има и свежи зеленчуци. Хрупкат, пълнят масата и очите :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот dinkog » 19 Май 2017, 14:01

И аз бих добавил зеленчуци и даже, тъй като сте коментирали сосове, бих сложил и хумус, той е гъст и не е нещо течно, дето капе, идеално да се топят пръчките от моркови.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот pepimili » 19 Май 2017, 15:39

На всяко парти вървят и интересните мъфини. Наскоро имах гости и бях направила тези кексчета https://www.nestlechoco.bg/recepti/zimni-mfini много бързо свършиха :bouncymulticolor:
Вие се смеете, защото съм различен, а аз се смея, защото всички сте еднакви.
https://www.keranova.org/
Аватар
pepimili
 
Мнения: 44
Регистриран на: 01 Сеп 2016, 11:06

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта