Каква храна да приготвя за парти?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юни 2017, 15:04

Pipilota написа:Всякакви вкусотийки сте изредили в тази тема! Страхотни сте просто, браво! :) Много бих искала някой да ми сготви всичко това и аз да си го хапна,хаха

Разбира се, иа з бих се включила в дегустацията. :wink: Нещо, което напоследък хапваме често у дома са зеленчуковите кюфтенца, също са подходящи за парти, ако се направят още по-дребни, могат да бъдат много интересни. С киноа, морков, червен картоф и лук съм правила, много успешни.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Yunona » 08 Юни 2017, 15:06

Ваня Стойчева написа:Разбира се, иа з бих се включила в дегустацията. :wink: Нещо, което напоследък хапваме често у дома са зеленчуковите кюфтенца, също са подходящи за парти, ако се направят още по-дребни, могат да бъдат много интересни. С киноа, морков, червен картоф и лук съм правила, много успешни.


Това звучи много интересно, Ваня! Моля за рецепта :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юни 2017, 15:14

веднага ти я давам, на мен ми я подшушна пчелата ни., тя ми даде ориентировъчни мерки, не и точна рецепта, така ти я казвам и аз.
3 тиквички ги настъргваш и посоляваш изчакваш и изцеждаш добре, 1 сладък картоф и 1 морков също настъргваш. Нарязваш перата на един пресен лук (аз съм правила със стар лук, става). Сваряваш 1 чаша киноа, оставяхш за малко да се охлади и смесваш със зеленчуците, добавяш 1 яйце, подправки и малко кашкавал. Оформяш кюфтенцата и печеш върху хартия. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот eleonorastefanova » 08 Юни 2017, 15:16

Мислите ли, че солените палачинки за подходящи за парти?
Аватар
eleonorastefanova
 
Мнения: 39
Регистриран на: 05 Яну 2017, 22:31

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юни 2017, 15:27

eleonorastefanova написа:Мислите ли, че солените палачинки за подходящи за парти?

Зависи как са направени, ако са много големи - не, но ако ги направиш съвсем малки и отгоре с нещо, да имитират брускети са идеални. Ако партито обаче, ще си е по нашенски събиране с индивидуални чинии и място за сяданае,солените палачинки са страхотен избор.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот kalina_216 » 13 Юни 2017, 12:05

Ами то не е задължително партито да е от правостоящи хора, може да си е парти с маса и с място за всеки, нали? :))) тогава може да се направят и най-различни храни, та дори и супа да има. :mrgreen:
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Paladin » 11 Юли 2017, 09:28

kalina_216 написа:Ами то не е задължително партито да е от правостоящи хора, може да си е парти с маса и с място за всеки, нали? :))) тогава може да се направят и най-различни храни, та дори и супа да има. :mrgreen:

по принцип думата парти я свързвамае с по-различно преживяване, когато за всеки има и място да поседне, да, но и в същото време партито се пренася на различни места, има място за танцуване, за разговори. Иначе онова с трапезата си е баш ядене и пийне. :mrgreen:
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Yunona » 11 Юли 2017, 16:27

Paladin написа:
kalina_216 написа:Ами то не е задължително партито да е от правостоящи хора, може да си е парти с маса и с място за всеки, нали? :))) тогава може да се направят и най-различни храни, та дори и супа да има. :mrgreen:

по принцип думата парти я свързвамае с по-различно преживяване, когато за всеки има и място да поседне, да, но и в същото време партито се пренася на различни места, има място за танцуване, за разговори. Иначе онова с трапезата си е баш ядене и пийне. :mrgreen:


Разбира се! Парти храната е тази, която консумираме не по традиционния начин (на маса), а предимно прави - на закрито или на открито. Точно затова и към нея има специфични изисквания, за да се спестят инциденти.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот silver933 » 12 Юли 2017, 08:52

Така е, боб с кренвирши не става за парти, но пък мини кренвирши добре приготвени стават. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот eleonorastefanova » 13 Юли 2017, 13:06

Някой може ли да ми даде идея за вкусна разядка?
Аватар
eleonorastefanova
 
Мнения: 39
Регистриран на: 05 Яну 2017, 22:31

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта