Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот draga.mihova » 10 Дек 2013, 12:30

Здравейте! Имам огромен брой неуспешни опити за отказване на цигарите. Това, което не съм пробвала никога, обаче са никотиновите лепенки.
Малко се опасявам от тяхното въздействие върху организма. Зная, че имат доста противопоказания, но вероятно точно заради това са ефективни!

Пробвали ли сте такива методи за справяне с тютюнопушенето – никотинови дъвки, пластири, четенето на книги за отказване на пушенето или просто намаляване на количеството им до пълното отказване?

Пуша по кутия на ден, не мисля, че е много, има и по-фрапиращи случаи и така 20 години. Мислите ли, че без други методи, само с никотиновите дъвки мога да спра да пуша?
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот penny » 10 Дек 2013, 12:34

Пробвала съм преди години с никотинови лепенки, безрезултатно за съжаление! Най-лесният начин, за мен, се оказа забременяването :lol: 9 месеца бременност, кърмене още 5 месеца - идеално, нямам и желание да започна отново, а и не ми се е пушило от тогава!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот moni.sparrow » 11 Дек 2013, 13:00

Мъжът ми е пробвал и каза, че всичко е до навика, не че има и намерения, кой знае какви да ги спира, ама несериозни мъже :?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот mehmed isuf » 26 Дек 2013, 21:06

да ти кажа аз много цигари пушех .пробвах и двата вида за отказване на цигарите .да ти кажа табекса е по добрее.ако един ден ударжиш без да пушеш си готова .само не пали на уж за проба цигара 4е ефект няма.спират се цигарите много лесно ама много.аз е лекувам от високо кръвно и чат пат пушех но кат ходех на преглед доктора ми каза ако пуша цигари пак да не отивам при него повече . и ето само от тия думи аз вече не пуша и сред пушачи седя и не ма дразни .4е да ти кажа цигарите се спират много лесно сстига да изтърпиш само един ден без цигари и си ги спряла .вземаъ табекс и за два дена си ги спряла .така е брее от опит знам
mehmed isuf
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Дек 2013, 18:55

Re: Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот red_eyes » 27 Дек 2013, 16:05

mehmed isuf написа:да ти кажа аз много цигари пушех .пробвах и двата вида за отказване на цигарите .да ти кажа табекса е по добрее.ако един ден ударжиш без да пушеш си готова .само не пали на уж за проба цигара 4е ефект няма.спират се цигарите много лесно ама много.аз е лекувам от високо кръвно и чат пат пушех но кат ходех на преглед доктора ми каза ако пуша цигари пак да не отивам при него повече . и ето само от тия думи аз вече не пуша и сред пушачи седя и не ма дразни .4е да ти кажа цигарите се спират много лесно сстига да изтърпиш само един ден без цигари и си ги спряла .вземаъ табекс и за два дена си ги спряла .така е брее от опит знам

Доста индивидуално стоят нещата с цигарите, да ти кажа! Много пъти по един ден съм удържала да не пуша, но не е само там хватката! А и аз съм млада и не усещам да влияе толково на здравето ми, както в при теб явно, така че всичко е индивидуално! ;)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот nocount » 22 Яну 2014, 14:48

Не са лоша идея, но трябва воля, много воля. Но помагат, това е.
nocount
 
Мнения: 26
Регистриран на: 21 Авг 2013, 10:54

Re: Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот rado84 » 23 Яну 2014, 05:21

Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Не. Само те карат да повръщаш каквото си ял и дотам.
You better wake up and face the heartache you’ve felt
You better stay strong when love’s gone
At the Heartbreak Hotel
Аватар
rado84
 
Мнения: 30
Регистриран на: 19 Яну 2014, 16:26

Re: Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот velvet_81 » 13 Ное 2018, 11:33

При мен ефекта беше нулев.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот Кети cat » 04 Яну 2019, 15:18

И при мен нямаше ефект. Всичко е до самосъзнанието и това да си твърдо решен да ги спреш. Тогава и дъвките не ти трябват.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Ефективни ли са никотиновите дъвки?

Мнениеот Glow » 12 Мар 2019, 13:37

На мен дъвките въобще не ми помогнаха също. Четох една книга за отказване от цигарите и си слагах лепенки. Тези неща определено улесниха отказването.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Следваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта