Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот roksana » 22 Мар 2016, 14:19

Мади Ранчева написа:
nadiii написа:Една позната ми каза, че спяла с увит около корема и кръста найлон, за да се поти, докато спи...каза че така се сваляли сантиметри, някой ползвал ли е този метод?

Това съм го правила и аз, но докато спортувам и си е нож с две остриета! От една страна наистина се потиш, но от друга са възможни след време проблеми с кръста, особено ако рязко сменяш температурата, т.е. ако навън е студено! Трябва да се внимава, а по време на сън не знам колко ще можеш да се изпотиш особено в тази област! :shock:


Защо нощем да си разваляш съня? Има специални колани, продават, купи си и с подходящи упражнения или бягане би трябвало да има ефект.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот Dominator » 21 Апр 2016, 13:51

nadiii написа:Една позната ми каза, че спяла с увит около корема и кръста найлон, за да се поти, докато спи...каза че така се сваляли сантиметри, някой ползвал ли е този метод?

:yellow: блажени са вярващите. Изхвърляш водата от тялото си, не мазнините. За 1 седмица има ефект (уж), а на следващата обиколката пак ти е старата. Това е метод, който се използва в Тайланд от муай тай бойците, които искат да влязат в долната категория и нямат много време. Тренират с термо костюми, по цял ден дремят по сауните и пият дестилирана вода по 8-10 литра на ден, което предизвиква изхвърляне на течностите от тялото им, за да излъжат кантара преди състезанията. Свалят се до 10 кг. за седмицата, които не са нищо друго, а вода. Понякога метода се практикува и от културистите, за да изглеждат мускулите им с идеалната сепарация и да са силно дефинирани. Всичко това се практикува в последните няколко дни преди състезанието и веднага след минаването на кантара (при бойците) или на подиума (при културистите), нещата си идват на мястото. Започва се приема на вода и нещата се връщат към нормалното. Това е драстичен метод на краткосрочно намаляване на килограми, понякога състезателите не издържат и от обезводняването се стига до припадъци... Общо взето е опасен метод, не е препоръчителен.
Наистина, плочки се правят с умерено кардио, силови тренировки и калориен дефицит + правилно хранене без чийтинг хранения. И както може би знаете, не можете да насочите отслабването към определена зона на тялото си (в случая на корема)... Вашият организъм сам си решава от къде първо да вземе мазнините и да ги превърне в енергия, всичко зависи от генетиката ви, така че трябва да се работи дълго и усърдно, резултатите винаги идват, не се отчайвайте. Всичко е до желанието и мотивацията, аз съм пример за това, че ако наистина желаеш нещо, то трябва да си го извоюваш
Последна промяна Dominator на 21 Апр 2016, 13:54, променена общо 1 път
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот Lisica » 21 Апр 2016, 13:53

А ако мазнините са повече, какво се прави? Гледам едни тренировки на едно Руми, сещате се, които са изключително лесни уж, но имам приятелка, която има доста проблеми ск илограмите, говорили сме, че ѝ е много трудно да се справи с тренировката и обикновено изглежда неадекватно. Какво е най-подходящото за повечето килограми?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот Elica » 21 Апр 2016, 15:12

Знам, че за да се изгорят точно мазнините в областта на корема не трябва да се яде абсолютно никакъв хляб!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот irka » 21 Апр 2016, 15:15

Elica написа:Знам, че за да се изгорят точно мазнините в областта на корема не трябва да се яде абсолютно никакъв хляб!


С две ръце съм за това твърдение! По себе си съм установила, че като се поотпусна да ям повечко хляб, веднага корема ми нараства. И обратното - като го намаля, коремът се прибира.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот proffinka » 03 Юли 2016, 12:02

Toчково изгаряне на мазнини не съществува независимо какво гледате по рекламите по телевизията и в интернет.
Когато влезете в калориен дефицит и тренирате нещо което да укрепва мускулите и се храните правилно рано или късно тези мазнини ще изчезнат.
Вижте тези 2 статии и ще ви стане ясно за какво говоря.
Метаболизъм и енергиен баланс - всичко което трябва да знаете
Най-добрата диета за отслабване

Това което искам да кажа е да не вярвате на никакви реклами, които ви предлагат бързо отслабване. В повечето случаи правите копромис със самото си здраве.
Аватар
proffinka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 29 Яну 2016, 19:22

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот zagrijena » 04 Юли 2016, 10:08

proffinka написа:Toчково изгаряне на мазнини не съществува независимо какво гледате по рекламите по телевизията и в интернет.
Когато влезете в калориен дефицит и тренирате нещо което да укрепва мускулите и се храните правилно рано или късно тези мазнини ще изчезнат.
Вижте тези 2 статии и ще ви стане ясно за какво говоря.
Метаболизъм и енергиен баланс - всичко което трябва да знаете
Най-добрата диета за отслабване

Това което искам да кажа е да не вярвате на никакви реклами, които ви предлагат бързо отслабване. В повечето случаи правите копромис със самото си здраве.


Да, много изкушаващо са представени рекламите, едва ли не могат да ти решат всички проблеми :smile: , но нищо не изчезва и не се появява с магическа пръчица. Здравето е отговорност на всеки един от нас. И от нас зависи да слушаме тялото си какво е доброто за него.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот Verka_N » 18 Яну 2017, 12:39

Здравейте и от мен. Както Jasmin е написала, най-важна е храната, особено по отношение на корема. Няма смисъл от всичките упражнения и усилия, които полагате, ако не подбирате внимателно каквото да хапвате. Аз например намалих и количеството сол наполовина, забравих за алкохола, особено бирата, която иначе толкова обичам, но...приоритети и вече не изпитвам толкова често оннова неприятно чувство на пудутост и тежест, а и пия 3 литра вода, от начало ми се струваше адски много, но сега се чувствам чудесно. Упражненията за корем ги правя всеки ден, като ги комбинирам и разнообразявам. Успех на всички! :wink: :jumprope:
Verka_N
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Дек 2016, 15:14

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот kauda » 18 Яну 2017, 12:45

За корем само коремни преси ли правите? Моите упражнения не са много разнообразни, тук-таме правя нещо по-специфично.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Мазнините по корема - как да ги изгоря?

Мнениеот fairy » 18 Яну 2017, 13:17

Аз като се сетя вкъщи правя с коремните и онези упражнения, с извиването на торса на ляво и на дясно и навеждането и изправянето с докосване на пода с ръце. Никакви наглед, но ме раздвижват и колкото и да е се отразяват на коремчето :smile: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта