Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот nushi.kisyova » 10 Дек 2013, 17:10

До сега съм вярвала много на хомеопатията, но вижте какво се случи. Поради проблеми със зрението ми изписаха капки, които трябваше да приемам 3 пъти на ден, преди хранене.

С това се появиха и страничните ефекти на хомеопатията. Започнах да имам сърцебиене, при четене да виждам размазано, докато чета, често главоболие и изпитвам постоянна жажда, като никой от тези симптоми не съм имала до този момент.

Все още не съм убедена, че хомеопата, които ми назначи тези хомеопатични капки е в грешка, но не зная дали е възможно хомеопатията да има странични ефекти.

Вие как смятате, патили ли сте си от хомеопатия или некоректен хомеопат?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот Nightmare » 10 Дек 2013, 17:20

Никога не съм смятала, че може да нанесат такива вреди хомеопатичните лекарства. От сега нататък, задължително ще купувам с повишено внимание, все пак децата ми при всеки проблем съм ги лекувала с хомеопатия.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот Karcheva » 12 Дек 2013, 00:22

Според мен са възможни!
Миналата зима се разболях, стандартните признаци, хрема, кашлица, запушен нос.Четири дни бях така, вече започвах да се оправям, но що ли реших да си купя Коризалия на Боарон, тя е за хрема.Ползвах я 2 дни и нещеш ли ми се запуши едното ухо, след час и другото.Започнаха адски болки, изтраях 2-3 дни и право в Исул.При рентгенова снимка се установи, че синусите ми са пълни с гной.Трябваше незабавно да постъпя в болница и да ми направят пункция.Отказах! Пих силен антибиотик 14 дни, и по схема Шуслерови соли 4,8 и 12.Оправих се и си спестих ужасната процедура, която направена веднъж, не е последна.Искам да кажа, че никога не съм имала проблеми с ушите, нито със синусите, нямам синузит.Споделих с моя позната за Коризалията и тя ми каза, че също веднъж е взела за детето си, оттам се е влошило и то е имало проблем с ушите.Случайност или по скоро не, смятам че заради тази Коризалия си причиних сериозни проблеми, въпреки че пише че е за всякакъв тип хрема, съм убедена, че тя беше причината да се влоши състоянието ми. Затова и тази година със голям страх си взех Хомеожен за болки в гърлото, защото никога не съм го ползвала, пак е на Боарон, но пък много съм чела за него и хората са много доволни.Но според мен трябва да се внимава и да не се взимат на случаен принцип каквито и да било лекарства, хомеопатични или не.Единствено съм за Шуслеровите соли, могат да се приемат без проблем, каквито и по колкото имаме нужда.
Karcheva
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Дек 2013, 00:13

Re: Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот yonko » 03 Сеп 2014, 15:19

Karcheva написа:Според мен са възможни!
Миналата зима се разболях, стандартните признаци, хрема, кашлица, запушен нос.Четири дни бях така, вече започвах да се оправям, но що ли реших да си купя Коризалия на Боарон, тя е за хрема.Ползвах я 2 дни и нещеш ли ми се запуши едното ухо, след час и другото.Започнаха адски болки, изтраях 2-3 дни и право в Исул.При рентгенова снимка се установи, че синусите ми са пълни с гной.Трябваше незабавно да постъпя в болница и да ми направят пункция.Отказах! Пих силен антибиотик 14 дни, и по схема Шуслерови соли 4,8 и 12.Оправих се и си спестих ужасната процедура, която направена веднъж, не е последна.Искам да кажа, че никога не съм имала проблеми с ушите, нито със синусите, нямам синузит.Споделих с моя позната за Коризалията и тя ми каза, че също веднъж е взела за детето си, оттам се е влошило и то е имало проблем с ушите.Случайност или по скоро не, смятам че заради тази Коризалия си причиних сериозни проблеми, въпреки че пише че е за всякакъв тип хрема, съм убедена, че тя беше причината да се влоши състоянието ми. Затова и тази година със голям страх си взех Хомеожен за болки в гърлото, защото никога не съм го ползвала, пак е на Боарон, но пък много съм чела за него и хората са много доволни.Но според мен трябва да се внимава и да не се взимат на случаен принцип каквито и да било лекарства, хомеопатични или не.Единствено съм за Шуслеровите соли, могат да се приемат без проблем, каквито и по колкото имаме нужда.

(Малко късно отговарям, но дано го прочетете все пак.)

Не е изключен и варианта заболяването просто да е рецидивирало.
Двата продукта, които посочихте, са комбинирани хомеопатични препарати. Такива препарати се използват от некласическите школи в хомеопатията. (При класическата школа се прилага едно единствено лекарство, подобно на целия комплекс от симптоми на пациента в конкретния момент- само за информация, без да налагам мнение).
Такива препарати, ако се приемат, е добре да е като "първа помощ" и след това да се обърнете към хомеопата си за по-задълбочено лечение.

И една изненада :) - Шуслеровите соли се произвеждат, както хомеопатични препарати. Това можете за го видите в информационните материали на производителя. Разликата е само в подхода на използването им.
Те са достатъчно разредени и нетоксични и могат да се използват и от бебета и бременни жени. Все пак има няколко малки изключения, така че не е лошо да се посъветвате с компетентен лекар или фармацевт преди да ги приемате.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот yonko » 03 Сеп 2014, 15:34

nushi.kisyova написа:До сега съм вярвала много на хомеопатията, но вижте какво се случи. Поради проблеми със зрението ми изписаха капки, които трябваше да приемам 3 пъти на ден, преди хранене.

С това се появиха и страничните ефекти на хомеопатията. Започнах да имам сърцебиене, при четене да виждам размазано, докато чета, често главоболие и изпитвам постоянна жажда, като никой от тези симптоми не съм имала до този момент.

Все още не съм убедена, че хомеопата, които ми назначи тези хомеопатични капки е в грешка, но не зная дали е възможно хомеопатията да има странични ефекти.

Вие как смятате, патили ли сте си от хомеопатия или некоректен хомеопат?


От хомеопатията човек трудно ще си изпати, но от некоректен или некомпетентен хомеопат може.
И най-добрите хомеопати понякога грешат. Важното е да проследяват случая и да коригират своевременно лечението.
Това, което описахте, е класически случай на доказване на лекарството. Дозировката ви е дошла в повече, а може би и лекарството, не е било точно подбрано.
В комплекса от симптоми на лекарството са присъствали сърцебиене, размазване на зрението, главоболие при четене, жажда... т.е. то е било предназначено на за лечение на хора имащи подобен сбор от оплаквания, но предписано в правилната за конкретния човек в конкретния момент доза. Трябвало е да се свържете с хомеопата си и да му съобщите какво се е случило. Това би било полезна информация за по-нататъшната Ви терапия.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот dr.entropia » 11 Сеп 2014, 16:07

Лично на мен посочените дотук странични ефекти ми приличат по-скоро на усложнения в резултат от некоректно лечение.
Аватар
dr.entropia
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Сеп 2014, 16:01

Re: Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот Pipilota » 15 Ное 2014, 11:09

Явно хомеопатията действа различно, може би и фазата на заболяването да е била по-напреднала,често хората се доверяват на хомеопатия без да са консултирани от лекар или хомеопат. Когато лекуваме нещо трябва да има компетентно мнение. Аз съм почитател на осцилкокциума,но съм чувала,че в детските отделения често има деца,които карат пневмония след употребата на този продукт, за мен това е резултат от нелекуване, не винаги можем да се оправим само с хомеопатия, затова традиционната медицина има толкова специалисти, трябва да се подхожда с внимание и състоянието да се следи. Време е да се отучим от самолечението и тогава може да говорим със сигурност за странични ефекти. :?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот Грохот » 15 Ное 2014, 12:48

Pipilota написа:Явно хомеопатията действа различно, може би и фазата на заболяването да е била по-напреднала,често хората се доверяват на хомеопатия без да са консултирани от лекар или хомеопат. Когато лекуваме нещо трябва да има компетентно мнение. Аз съм почитател на осцилкокциума,но съм чувала,че в детските отделения често има деца,които карат пневмония след употребата на този продукт, за мен това е резултат от нелекуване, не винаги можем да се оправим само с хомеопатия, затова традиционната медицина има толкова специалисти, трябва да се подхожда с внимание и състоянието да се следи. Време е да се отучим от самолечението и тогава може да говорим със сигурност за странични ефекти. :?

Лошото е, че хомеопапите са малко, т.е. хората, които наистина знаят какво правят, по-голямата част са шарлатани и от там идват многото проблеми! Лично мен би ме било страх да отида при хомеопат, как да бъда сигурна, че разбира от работата си, да не говорим да заведа детето си или родителите си при такъв човек!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот Snejna » 26 Ное 2014, 12:15

Не мисля, че имат проблеми, по-скоро си мисля, че са в резултат на липсващо адекватно лечение, често си мислим, че едва ли не всичко може да излекуваме само с хомеопатия, но истината е, че не можем, затова често в болниците е пълно с хора, които са се лекували с хомеопатия, не че и тя не действа, ама понякога не е достатъчна. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възможни ли са странични ефекти при хомеопатия?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2015, 11:26

Грохот написа:
Pipilota написа:Явно хомеопатията действа различно, може би и фазата на заболяването да е била по-напреднала,често хората се доверяват на хомеопатия без да са консултирани от лекар или хомеопат. Когато лекуваме нещо трябва да има компетентно мнение. Аз съм почитател на осцилкокциума,но съм чувала,че в детските отделения често има деца,които карат пневмония след употребата на този продукт, за мен това е резултат от нелекуване, не винаги можем да се оправим само с хомеопатия, затова традиционната медицина има толкова специалисти, трябва да се подхожда с внимание и състоянието да се следи. Време е да се отучим от самолечението и тогава може да говорим със сигурност за странични ефекти. :?

Лошото е, че хомеопапите са малко, т.е. хората, които наистина знаят какво правят, по-голямата част са шарлатани и от там идват многото проблеми! Лично мен би ме било страх да отида при хомеопат, как да бъда сигурна, че разбира от работата си, да не говорим да заведа детето си или родителите си при такъв човек!

Така е, класическите хомеопати са много малко, даже май единици. Хомеопатите трябва да предписват по 1 продукт за лечението.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта