Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот bojo_kolev » 10 Ное 2016, 10:44

marsu написа:Сиропа от бъз си е доста силно нещо. Много хора го дават и на малките си деца, а при тях трябва да се разрежва 10 мл сироп в 100 мл. вода, а не да се дава концентрат. Не вярвам да има чак такива свойства и видиш ли детето да не се разболява, дойде ли си болестта и винаги става страшно.


Не може да се избегне разболяването, но с такива помощни средства минава по-леко, а това не е маловажно. Грипът или настинката няма да изцедят толкова силите.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот tani05 » 29 Ное 2016, 14:09

Здравейте!
Черният бъз е лечебен, когато е напълно узрял и не се прекалява с дозата. Приготвям го с мед.
tani05
 
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:16

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот lini_leni » 29 Ное 2016, 14:38

tani05 написа:Здравейте!
Черният бъз е лечебен, когато е напълно узрял и не се прекалява с дозата. Приготвям го с мед.


Колко е препоръчителната доза?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Rali_hr » 29 Ное 2016, 15:08

lini_leni написа:
tani05 написа:Здравейте!
Черният бъз е лечебен, когато е напълно узрял и не се прекалява с дозата. Приготвям го с мед.


Колко е препоръчителната доза?

Знам, че е по 1 ч.л. за деца, и по 1 с.л. за възрастни, на децата се дава след 6 годишна възраст.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Ное 2016, 15:27

У нас пием сироп от бъз от години, всеки ден по една глътка! никога не сме усетили странични ефекти, но имунитетът ни се засили, рядко боледуваме! Само дъщеря ми се дърпа и тя е все болна.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Грохот » 02 Дек 2016, 15:54

Ако се пие по-голямо количество, какво ще стане? Много малко ми се струва една лъжичка за възрастни.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот neeoo » 08 Дек 2016, 13:53

Здравейте, тази година набрах доста черен бъзак.
Да ви кажа черния бъзака лесно се бере, ама чистенето и отделянето на зърната си е пипкава работа. По цял ден отделяне на зърна направо ми беше вече писнало от бъзак. Жената щеше да ме бие вече.

И жена ми направи сладко 4 големи буркана по 1,7 кг от него, ред бъзак, ред захар и го сложихме в хладилника.
след 2-3 седмици изкипя в хладилника, и жената искаше да го хвърляме щото много място заема в хладилника. Ама аз си го оставих и редовно си вземам от него по 2 чаени лъжички със мед и кисело мляко. много е Ок.

Направих и Сироп от бъзака, около 30 литра имам от него. Сиропа го правих без захар, мислех да го пия като вино, ама е много силен и не мога, и от него пия само по 1-2 лъжици чаени във голяма чаша вода, Чашата ми е около 350мл.
Наистина усещам му силата.
Сега като почувствам че ще се поразболявам от настинка, грип и веднага си го пия по редовно и по три приема на ден даже. Ефекта направо е поразителен, след 4-6 часа и отново съм като биче корав. Въпроса е да почувстваш настинката още в началото и да я ликвидира бъзака. Наистина туй дето го пишат за черния бъзак е много вярно.
Жената хареса сладкото дето щеше да го хвърля, и си го маже на филийка със масло, ама само 2 чаени лъжички от сладкото слага.
Бях дал едно бурканче сладко такова натурално и на една приятелка на жената./ -Дай ми вика Аз съм по екологичното хранене./ Обясних и че се яде по малко 1-2 чаени лъжички, и тя каза /-Добре, добре! / и взела че изяла 3/три/ супени лъжици от него. И веднага като получила едно ти ми силно сърцебиене и бучене в главата, се уплашила много и вика /-Аз не вярвах че е толкова силно, щях да се затрия./ После пила много вода, че и на доктор ходила, тъй се уплашила много. После като се видяхме каза - Вече само по 1 чаена лъжичка ще вземам, няма повече вика, Обещавам.

Така че на всички казвам- Спазвайте дозата 1-2 чаени лъжички на прием. Сутрин, Обед и Вечер може да се приема.
Здравето е много важно, да сме живи и здрави и св. Богородица да ни пази!
neeoo
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Дек 2016, 12:49

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Дек 2016, 15:05

neo,Много ми харесва как говориш, бих пила бира с теб! :mrgreen:
За бъзака аз не съм пила, много туткаво ми се вижда. Сладкото, на което ти му викаш, аз знам че така със захар се прави сиропа, ред захар, ред бъз, после след като преседи се прецежда. Важното е много да се внимава с децата и да им се дава от сиропа по съвсем малко разтворено във вода. Хората все си мислят, че народните рецепти не могат да навредят, но с тях трябва да се внимава повече и от лекарствата,защото си ги приемаме на доверие, без дозировка.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Lyomi » 08 Дек 2016, 15:34

Това нещо изобщо не съм го пробвала именно защото ме е страх да не се натровя :smile: . Хич няма и да го близвам. Нека да си е полезно, каквато съм завеяна, ще взема да объркам нещо и да прекаля.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Elica » 08 Дек 2016, 16:30

Lyomi написа:Това нещо изобщо не съм го пробвала именно защото ме е страх да не се натровя :smile: . Хич няма и да го близвам. Нека да си е полезно, каквато съм завеяна, ще взема да объркам нещо и да прекаля.

Как ще пракалиаш, като внимателно всяка сутрн вземаш по една лъжичка? Вече ако решиш на глътки да отпиваш, може да стане и страшно,д а.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron