Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот веселказасмяна » 25 Яну 2017, 12:53

Зарибихте ме и мен за този сироп и ще пробвам да си направя, само трябва да измисля откъде да си намеря материала :smile: . Предполагам, че издържа дълго време и не се разваля.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Lili_gagarin » 25 Яну 2017, 13:52

веселказасмяна написа:Зарибихте ме и мен за този сироп и ще пробвам да си направя, само трябва да измисля откъде да си намеря материала :smile: . Предполагам, че издържа дълго време и не се разваля.

По това време няма как, догодина ще си направиш. Материал лесно се намира, бъзак има навсякъде около пътищата, някакви гори и подобни.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот IvanovA_Stef » 14 Ное 2018, 15:05

За вреди не знам. Правила съм домашен сироп от черен бъз. Давах го в преходните сезони на децата сутрин, за подсилване. Мисля че имаше ефект, определено караха без усложнения болестите.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Лорчето » 16 Ное 2018, 12:04

Все се каня да направя, май и тази година изпуснах възможността. Догодина вече задължително, само добри отзиви съм слушала, а аз честичко боледувам наесен.
Лорчето
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Ное 2018, 10:18

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот sky_100 » 21 Дек 2018, 11:56

Не мисля че вреди по някакъв начин, ако се взима умерено количество.
Вкъщи си правим домашен и сутрин взимаме по една чаена лъжичка. Само ползи има. Природен имуностимулант.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот flip » 03 Яну 2019, 16:51

Не съм правила, но взимам купешки от аптеката. Даже той сякаш дава резултат и помага за по-лесното преборване на болестите.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот petq1425 » 28 Авг 2019, 09:21

Сиропът от черен бъз са полезни. Плодовете са богати на витамин А, С и В6. Те съдържат още и желязо, флавоноиди и аминокиселини. Що се отнася до листата, там е концентрирано най-голямо количество танини, калиев нитрат и валерианова киселина която има успокояващо действие.
Сиропо от черен бъз помага на дихателната система, нарушения в храносмилането, цистит, пикочни пътища, ларингит, фарингит и при кожни заболявания.
petq1425
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:12

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Мими Петрова » 28 Авг 2019, 09:28

С доказани противоракови свойства бъзът е ценно растение , което е в състояние да донесе много ползи на човешкото здраве. Плодовете на черният бъз са цяла аптека за нашето здраве, стига да знаем как да ги прилагаме. Бъзовите плодове са богати на антицианови съединения, които оказват голяма роля при неутрализирането на свободните радикали. Огромно е количеството на пектин и целулоза в бъза, а освен в това в растението се съдържат много ценни минерали и микроелементи.Огромно е количеството на витамин С в бъза, а ако съумеете да ги изсушите правилно, може да запазите по-голямата част от полезните съставки. Плодът на бъза е богат на антиоксиданти и вещества с противовъзпалително действие.
Мими Петрова
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:33

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта