Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот moni.sparrow » 11 Дек 2013, 13:11

Като деца са ни казвали да не пипаме черният бъз, защото е вреден, дори отровен. Много се учудих, когато видях да продават хомеопатични лекарства с екстракт от черен бъз, сиропи, както и чай от него.

Дълго си мислих дали да не пробвам да намеря някаква рецепта, докато не споменах на една приятелка, че има имуностимулиращи добавки, които се продават в аптеките. Понеже децата й са много болнави, отдавна търси какво ли не само и само да са здрави през студените месеци.

Оказва се, че черният бъз има повече ползи, от колкото вреди!

Те реши сама да приготвя сироп от черен бъз и да не се доверява на това, което се предлага по аптеките. След няколко месеца се чухме набързо и ми каза, че е много доволна от ефекта на сиропа.
Чудех се, какво друго може да се приготвя от черен бъз, могат ли плодчетата му да се консумират пресни или изсушени и дали ще има същата полза?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот nushi.kisyova » 11 Дек 2013, 13:19

Виждала съм, майка ми да прави нещо между сироп и сладко, като нарежда в буркан - ред плод, ред захар, никога не съм опитвана, но изглежда доста добре! ;)
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Viktor.Ivanov » 15 Юли 2014, 16:15

Най-добрият вариант е сиропът с минимално съдържание на захар, действа по-добре.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Iva76 » 29 Сеп 2014, 07:33

Искам да започна да пия черен бъз, но съм с висок хемоглобин, а четох, че черният бъз повишава хемоглобина. Какво е вашето мнение?
Iva76
 
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Яну 2012, 12:20

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот franky » 01 Окт 2014, 10:45

Iva76 написа:Искам да започна да пия черен бъз, но съм с висок хемоглобин, а четох, че черният бъз повишава хемоглобина. Какво е вашето мнение?

Смятам, че трябва да се консултираш с лекар, щом си решила да пиеш каквито и да е билки при наличието на здравословен проблем и все пак е добре, че четеш повечко за тях преди употребата им! :!:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Kaya » 24 Ное 2014, 17:04

Пила съм сироп от бъз, както и едно сладко се прави от него, но сякаш повече се притеснявам,защото знам,че не е особено "мирно" растение и се страхувам от странични ефекти.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Яну 2015, 17:16

Да и аз като дете съм била научена, че е отровен бъза и още и още не мога да свикна, че някой твърди, че е полезен, а баба ми дори прави сироп от него, който си пийва всеки ден по 1 глътка! :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот exotic » 09 Сеп 2016, 16:16

Не бих се притеснила, ако си го купя сиропа или друг продукт от черен бъз, но аз да го приготвям - не. Ще ме е страх да не объркам нещо, защото и аз съм чувала, че някои части от него са отровни.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот bastet_78 » 10 Сеп 2016, 08:08

Отровни са зелените плодчета, а сироп и сладко се приготвят само от добре узрелите. Няма никаква опасност от консумацията на правилно приготвеният продукт, който е много добър имуностимулант.Малко прекалени ми се виждат някои коментари. Прочетете в нета - има повече от достатъчно информация и за приготвянето, и за ползата от плода.
bastet_78
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2015, 15:41

Re: Сироп от черен бъз – ползи и вреди

Мнениеот MGB » 10 Сеп 2016, 10:03

Наистина е много полезен бъзът, като се тръгне от помощта му при регулиране на теглото и стигнем чак до успешната му борба с раковите заболявания. Но да не бъркате дървото бъз, от което се берат само цветовете. Плодчетата са на храста.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта