Как да се справим с миризмата от канализацията?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот julianne » 11 Дек 2013, 15:30

Лятото се нанесохме в нов апартамент. Той е нов само за нас, т.е. кооперацията е стара, точно заради това, предполагам, че не можем да се избавим от миризмата на канализация!

Правихме ремонт, сменихме всички тръби, които е възможно да бъдат сменени, но миризмата си остава. Крайно неудобно ми е като ни идват гости, уж за новото жилище, а то мирише на… канал. :oops:

Най-странното е, че като пусна вентилатора, миризмата се увеличава, мисля че е невъзможно канализацията да може да бъде вързана към отдушника!

Имам нужда от спешна помощ, вече не издържам да чистя постоянно, слагам ароматизатори – неутрализатори, ароматни сапунчета и т.н., а все мирише на канализация :cry: , как да се справя с това?!!!!!
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот draga.mihova » 11 Дек 2013, 15:35

Преди време имахме някакъв такъв проблем, като че ли беше временно, не зная. Не зная от къде идва миризмата, ако е от отдушника, не мога да помогна, но нашата си беше от канала и се справяхме с малки камъчета от тези декоративните, слагаме ги на сифона - хем пропускат вода, хем не мирише и не се замърсяват много, разбира се ги миеш през два три дни. ;)
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот Марочко » 16 Ное 2016, 21:59

Много зависи не толкова от вас, а от цялостната канализация на дома/блока. При нас помага следния трик - няколко литра вряла вода в сифона. Но вряла, вряла!
За няколко дни се измирисва.
Марочко
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Ное 2016, 10:44

Re: Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот Kaya » 17 Ное 2016, 10:22

Използвам от тези таблетки за изчистване, които се пускат в сифона и съм доволна, но не мога да кажа, че у нас има силна миризма, рядко се случва - 2 пъти в годината, тогава пускам по една таблетка и всичко се оправя.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот viking » 17 Ное 2016, 11:27

Марочко написа:Много зависи не толкова от вас, а от цялостната канализация на дома/блока. При нас помага следния трик - няколко литра вряла вода в сифона. Но вряла, вряла!
За няколко дни се измирисва.


Пробвала съм го този номер и като изсипя врялата вода, миризмата е още по-гадна и неприятна. Кой ще я търпи няколко дни? Наистина зависи от цялостната канализация, вертикалният канализационен щранг задължително трябва да има излаз на покрива.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот Pipilota » 17 Ное 2016, 11:33

Kaya написа:Използвам от тези таблетки за изчистване, които се пускат в сифона и съм доволна, но не мога да кажа, че у нас има силна миризма, рядко се случва - 2 пъти в годината, тогава пускам по една таблетка и всичко се оправя.

И аз с тях, или сода са оцет, сипвам в канала и работата светва, понякога слагам белина, кислол, каквото имам. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот puhcheto » 23 Ное 2016, 14:56

Мазнините от храната като се събере и сплъсти в канала, става на гума и хем мирише, хем запушва канала. Всякакви препарати слагам. Някои успяват да свършат работа, други не.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот Pipilota » 27 Яну 2017, 13:45

puhcheto написа:Мазнините от храната като се събере и сплъсти в канала, става на гума и хем мирише, хем запушва канала. Всякакви препарати слагам. Някои успяват да свършат работа, други не.

Пробвай с кислол, белина, нещо такова силно, вярно, че замирисва много гадно и силно за известно време, но после се изчиства и я няма тая гадна миризма.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот roksana » 27 Яну 2017, 14:15

В моята кухня в момента мирише много гадно и не мога да разбера откъде идва. Излях Мистър Мускул в канала, прегледах зад шкафове, даже местих хладилника и изчистих някаква тъмна течност от едно легенчена гърба му и продължава да мирише. Направо не разбирам откъде идва!
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да се справим с миризмата от канализацията?

Мнениеот Lili_gagarin » 06 Апр 2017, 14:05

Ми явно от хладилника, или от нещо забравено някъде. Ако е от канализацията то си мирише качествено и мистър мускул няма да ти свърши работа, в канализацията трябва да се изсипват силни препарати.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта