С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот qwerryyy » 27 Май 2016, 12:32

Tinki написа:Аа, убедена съм, че и ти помниш от училище стихотворения. Най-малкото "Аз съм българче" :)

това всеки го знае, дори и в детската градина. :lol: Обаче е друго да си тренираш ума с различни неща, преди се налагаше поне телефонните номера да запомняме, сега изобщо не ги базаним за нищо.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот miron » 27 Май 2016, 14:08

qwerryyy написа:
Tinki написа:Аа, убедена съм, че и ти помниш от училище стихотворения. Най-малкото "Аз съм българче" :)

това всеки го знае, дори и в детската градина. :lol: Обаче е друго да си тренираш ума с различни неща, преди се налагаше поне телефонните номера да запомняме, сега изобщо не ги базаним за нищо.

Сега с улесненията за всяко нещо затъпяхме. Писането на ръка също подсилва мозъка, паментта и т.н., ама кой ти ише на ръка, всичко се записва с телефони, с компютър и т.н.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот iwoni » 27 Май 2016, 14:26

Техническият прогрес и регрес за мозъка :lol: . По всякакъв начин ни улесняват да не си напрягаме мозъка и ни се поднася смляно. Аз не вярвам много на природни средства за подсилване на паметта и гледам да чета, решавам судоку, даже имам навик да запомням номерата на колите, които срещам по пътя :mrgreen: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот nefertiti » 30 Май 2016, 13:58

Техническия прогрес би трябвало да ни освобождава време за други не по-малко активни занимания, той мозъка винаги си иска и упражняване, но и грижи за общото здравословно състояние на организма.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот Kaya » 30 Май 2016, 15:41

nefertiti написа:Техническия прогрес би трябвало да ни освобождава време за други не по-малко активни занимания, той мозъка винаги си иска и упражняване, но и грижи за общото здравословно състояние на организма.

като всяко нещо и тялото си го иска, въпросът е ние какво им даваме. ;) Ако е само до тяхното желание, то ние самите трябва да решим какво да им предоставим, колкото повече ги тренираме, толкова по-благодарни и по-здрави стават ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот silver933 » 30 Май 2016, 16:24

Точно, че си му трябва тренировка. :) Било то по един или по друг начин, с кръстословици, със смятане, с логически задачки. :) трябва да се поддържа добри ниво на мозъка, четенето също много помага. Като цяло зяпането на телевизора, не е от особена полза. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот nefertiti » 08 Юни 2016, 09:59

Не случайно, на санскрит думата за "тяло", означавала "машина" :)
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот penelopa » 08 Юни 2016, 11:06

nefertiti написа:Не случайно, на санскрит думата за "тяло", означавала "машина" :)


Интересно, не го знаех. То тялото си е една машина :smile: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот nefertiti » 10 Юни 2016, 11:20

А думата била "янтра", което също е интересно.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот qwerryyy » 03 Авг 2016, 12:43

nefertiti написа:А думата била "янтра", което също е интересно.

:shock: Някакво конспиративно ! :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта