С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот annydance » 12 Дек 2013, 14:34

От миналата година се чудя (понеже бях кандидат-студент), с какво да подсиля дългосрочната си памет!

Тази година тези мисли продължават да ме терзаят! Студентка съм първа година, но съм на задочна форма на обучение и съм притеснена относно изпитите си!
Не зная, как ще мога да усвоя толкова много материал, не само трябва да го запомня, но и приложа!

Смятате ли, че добавките, които се предлагат с Гинко билоба за оросяване на мозъка и крайниците ще ми повлияят добре?

От дете страдам от студени ръце и крака, затова и мисля, че тези продукти биха били особено полезни за мен!
Имате ли съвети и идеи за други добавки или начини, по които да подсиля дългосрочната си памет?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот Loreyn » 12 Дек 2013, 14:48

Най-добре седни и се съсредоточи! По този начин ще можеш да ти се случва ученето - ефикасно. Добре е да преповтаряш всеки уикенд наученото, например по този начин няма да ти избяга нищо! ;)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот choki_moki » 15 Дек 2013, 18:02

Ginko biloba, Vinpocetin, кафе, Тирозин, Лецитин, или една Brain Formula за най-сигурно.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот annydance » 16 Дек 2013, 15:02

choki_moki написа:Ginko biloba, Vinpocetin, кафе, Тирозин, Лецитин, или една Brain Formula за най-сигурно.

Благодаря ти за съвета, но най-безопасно ми изглежда Гинко билобата! Всъщност можеш ли да ми кажеш, какво се съдържа в тази Brain Formula и кой ги произвежда?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот choki_moki » 16 Дек 2013, 17:30

annydance написа:
choki_moki написа:Ginko biloba, Vinpocetin, кафе, Тирозин, Лецитин, или една Brain Formula за най-сигурно.

Благодаря ти за съвета, но най-безопасно ми изглежда Гинко билобата! Всъщност можеш ли да ми кажеш, какво се съдържа в тази Brain Formula и кой ги произвежда?


Съдържа изцяло натурални съставки, няма какво да те плаши :)
Кола (ядки), Гинко билоба, Готу кола, Елеутеро (или Сибирски женшен), Шизандра (Китайски лимонник), Джинджифил и Родиола розеа.
Една американска фирма го произвежда, срещнах го в един саин. Фирмата е Хайа.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот annydance » 17 Дек 2013, 15:23

choki_moki написа:
annydance написа:
choki_moki написа:Ginko biloba, Vinpocetin, кафе, Тирозин, Лецитин, или една Brain Formula за най-сигурно.

Благодаря ти за съвета, но най-безопасно ми изглежда Гинко билобата! Всъщност можеш ли да ми кажеш, какво се съдържа в тази Brain Formula и кой ги произвежда?


Съдържа изцяло натурални съставки, няма какво да те плаши :)
Кола (ядки), Гинко билоба, Готу кола, Елеутеро (или Сибирски женшен), Шизандра (Китайски лимонник), Джинджифил и Родиола розеа.
Една американска фирма го произвежда, срещнах го в един саин. Фирмата е Хайа.

Не одобрявам много тези фирми, които предлагат какви ли не билки, прахчета и смеси. Предпочитам да си купя от някоя бабичка и да си правя чай! За Хайа съм чувала много неща, но повечето звучат просто като реклама - нищо друго, някой който да ми е казал за види резултат!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот Radoslav88 » 18 Дек 2013, 11:41

Гинкго билоба, винпоцетин, ДМАЕ, холин битартрат, омега 3, таурин, ацетил л-карнитин. Всичките се водят ноотропици, тоест подобряват работата на мозъка и най-вече концентрацията. Лично аз съм ползвал различни комбинации от тях и всеки път съм оставал доволен.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот mimeto90 » 18 Дек 2013, 13:20

В момента и аз имам нужда основно от концентрация, в какви комбинации си ги изпробвал, за да опитам и аз?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот Radoslav88 » 19 Дек 2013, 15:43

mimeto90 написа:В момента и аз имам нужда основно от концентрация, в какви комбинации си ги изпробвал, за да опитам и аз?

1. Холин битартрат + ацетил л-карнитин
2. Гинкго билоба + таурин
3. Винпоцетин + ДМАЕ

Като към всичките добавям и достатъчно количество Омега 3.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: С какво да подсиля на дългосрочната си памет?

Мнениеот choki_moki » 23 Дек 2013, 11:40

annydance написа:Не одобрявам много тези фирми, които предлагат какви ли не билки, прахчета и смеси. Предпочитам да си купя от някоя бабичка и да си правя чай! За Хайа съм чувала много неща, но повечето звучат просто като реклама - нищо друго, някой който да ми е казал за види резултат!

По въпроса с паметта една ли можеш да се допиташ до някой и да се довериш на 100% на мнението му, просто защото хората са различни, както и тяхната памет. Хората притежават два вида памет: вата и кафа. Когато първата е по-развита те схващат бързо, запомнят по-бързо, но и по-бързо забравят запомненото, докато хората с по-развита кафа зацепват по-бавно, но го помнят доста дълго време. Като цяло паметта и мозъка е като всеки друг мускул т.е трябва да се тренира за да е във форма. Доста често чуваме от хора, които не натоварват мозъка си в ежедневието и правят едни и същи рутинни неща всеки ден, да казват: "затъпял съм". За съжаление няма хапче против затъпяване (иначе света щеше да е едно прекрасно място), но има средства, с които можеш да помогнеш на мозъка си при голямо натоварване. Има изследвания които показват че гинко билобата има прекалено негативни ефекти при хора с разбалансирано здраве, така че ако искаш да си купиш нещо от някоя баба си купи орехи и домашен мед, но за да усетиш някакъв ефект трябва да мине дооооста време ;)
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта