Можем ли да предизвикаме цикъл?

Можем ли да предизвикаме цикъл?

Мнениеот nushi.kisyova » 12 Дек 2013, 16:25

Здравейте!

Преди половин година се оперирах и отстраниха два миомни възела, като запазиха яйчниците ми и матката. На 43 години съм, но се чувствам и изглеждам, поне с 10 по-млада, винаги съм се хранила здравословно и спортът е бил част от ежедневието ми.

Операцията беше успешна и мина като по вода, като изключим проблемите ми с менструацията. Лекуващият ми лекар ми каза, че това се дължи на постоперативен стрес и ще имам менструация поне още 5 години, как ги изчисли – не зная!

Разбира се, не се доверих и потърсих второ мнение. След рутинен преглед, той ми каза, че е настанало време за менопауза и при мен. Изписа ми хапчета за продължаване на менструацията, но след като прочетох повече за тях се оказа, че предразполагат към ракови заболявания, съответно не ги и купих!

Възможно ли е операцията да е повлияла менопауза или още не е дошло времето и е просто постоперативен стрес? Дайте ми съвет, как да се справя в тази ситуация – аз имам проблем, а той ми казва ще имаш менструация поне още 5 години?!
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Без менструация – постоперативен стрес или менопауза?

Мнениеот zheleva212 » 12 Дек 2013, 16:29

Най-добре е по мое мнение е да отидеш при трети специалист, но той да бъде наистина такъв! Не зная дали си от София, но и така да беше, не съм доволна и аз, от моя гинеколог, така че не мога да ти дам съвет, при кого да отидеш!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Без менструация – постоперативен стрес или менопауза?

Мнениеот FramarLekari » 24 Фев 2014, 18:08

nushi.kisyova написа:Здравейте!

Преди половин година се оперирах и отстраниха два миомни възела, като запазиха яйчниците ми и матката. На 43 години съм, но се чувствам и изглеждам, поне с 10 по-млада, винаги съм се хранила здравословно и спортът е бил част от ежедневието ми.

Операцията беше успешна и мина като по вода, като изключим проблемите ми с менструацията. Лекуващият ми лекар ми каза, че това се дължи на постоперативен стрес и ще имам менструация поне още 5 години, как ги изчисли – не зная!

Разбира се, не се доверих и потърсих второ мнение. След рутинен преглед, той ми каза, че е настанало време за менопауза и при мен. Изписа ми хапчета за продължаване на менструацията, но след като прочетох повече за тях се оказа, че предразполагат към ракови заболявания, съответно не ги и купих!

Възможно ли е операцията да е повлияла менопауза или още не е дошло времето и е просто постоперативен стрес? Дайте ми съвет, как да се справя в тази ситуация – аз имам проблем, а той ми казва ще имаш менструация поне още 5 години?!

Здравейте!

Имате ли оплаквания от топли вълни, изпотявания, раздразненост? Хормонални тестове направиха ли Ви за да се потвърди навлизане в менопауза?

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Без менструация – постоперативен стрес или менопауза?

Мнениеот nushi.kisyova » 26 Фев 2014, 14:35

Framar написа:
nushi.kisyova написа:Здравейте!

Преди половин година се оперирах и отстраниха два миомни възела, като запазиха яйчниците ми и матката. На 43 години съм, но се чувствам и изглеждам, поне с 10 по-млада, винаги съм се хранила здравословно и спортът е бил част от ежедневието ми.

Операцията беше успешна и мина като по вода, като изключим проблемите ми с менструацията. Лекуващият ми лекар ми каза, че това се дължи на постоперативен стрес и ще имам менструация поне още 5 години, как ги изчисли – не зная!

Разбира се, не се доверих и потърсих второ мнение. След рутинен преглед, той ми каза, че е настанало време за менопауза и при мен. Изписа ми хапчета за продължаване на менструацията, но след като прочетох повече за тях се оказа, че предразполагат към ракови заболявания, съответно не ги и купих!

Възможно ли е операцията да е повлияла менопауза или още не е дошло времето и е просто постоперативен стрес? Дайте ми съвет, как да се справя в тази ситуация – аз имам проблем, а той ми казва ще имаш менструация поне още 5 години?!

Здравейте!

Имате ли оплаквания от топли вълни, изпотявания, раздразненост? Хормонални тестове направиха ли Ви за да се потвърди навлизане в менопауза?

Поздрави,
Фрамар


Изпотявам се вечер, докато спя, събуждам се обляна в студена пот, но това ми се случва и преди менструация, както и раздразнителността. Чувствам се така сякаш ще ми дойде до ден или два и това продължава 2 седмици, а след това отшумява!
Не са ми правени хормонални тестове, вторият лекар, при когото отидох каза, че щом нямам менструация, а съм здрава, не може да бъде друго, освен менопауза :? поради тази причина не сметна за нужно да ми прави хормонален тест :!:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Без менструация – постоперативен стрес или менопауза?

Мнениеот nadiii » 15 Мар 2014, 14:51

Според ме нтрябва да си направите хормоналните излседвания и да отидете при наистина кадърен лекар...
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Как да предизвикаме цикъл?

Мнениеот magi.k » 17 Ное 2019, 17:54

Здравейте, знам, че не е редно да се предизвиква цикъл. Тъй като ми се налага пътуване обаче ми се искаше да ми дойде по-рано, за да мога да се насладя на почивката. Какви алтернативи имам освен да пия хормони, които не знам как ще ми повлияят на организма. Чела съм за витамин ц? Върши ли работа? Благодаря предварително!
magi.k
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Ное 2019, 17:50

Re: Как да предизвикаме цикъл?

Мнениеот FramarLekari » 18 Ное 2019, 16:45

magi.k написа:Здравейте, знам, че не е редно да се предизвиква цикъл. Тъй като ми се налага пътуване обаче ми се искаше да ми дойде по-рано, за да мога да се насладя на почивката. Какви алтернативи имам освен да пия хормони, които не знам как ще ми повлияят на организма. Чела съм за витамин ц? Върши ли работа? Благодаря предварително!


Здравейте, magi.k!

Менструация би могло да се предизвика с лекарство, предписано от лекар. Необходимо е да се консултирате с акушер-гинеколога си.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Предизвикване на цикъл

Мнениеот КристинаЦонева » 18 Юли 2022, 11:05

Здравейте. Преминах 6м.курс с Резилиго. След което чаках да се появи и цикъл. Минаха 80 дни и цикълът ми не се появи. Бях при гинеколога ми, той установи че лигавицата ми е много тънка и в този случай няма как да ми предпише и медикамент за предизвикване на цикъл. Обясни ми че яйчниците ми са "заспали" а те отговарят за образуването и разтежа на лигавицата. Каза да почакам още и след месец пак на преглед. Не ми препоръча нищо с което да си помогна. Възможно ли е един от хормоните отговарящи за женското здраве да е в липса? Доктора не ми каза дали има смисъл да изседвам хормони? Има ли начин чрез някоя добавка да си помогна. Не приемам нищо.
КристинаЦонева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Юли 2022, 10:52

Re: Предизвикване на цикъл

Мнениеот КристинаЦонева » 18 Юли 2022, 11:06

Да добавя че приятелка ми препоръча Витекс който отговаря за нормализиране то на женските хормони. Би ли ми помогнал
КристинаЦонева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Юли 2022, 10:52


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron