За лечение на вътрешен ечемик?

За лечение на вътрешен ечемик?

Мнениеот draga.mihova » 13 Дек 2013, 15:14

Преди време ми се появи вътрешен ечемик – сърбя ме, боля ме, но не можа да избие хубаво и бързо се прибра, като остане едно едва осезаемо топченце на клепача ми.

Миналата седмица, обаче с пълна сила започна да избива. Понеже е вътрешен ечемик, клепача ми така се беше подул, като освен козметичният дефект, постоянното туптене на това място беше ужасно!

Ходих на лекар, той ми предписа Офтакуикс, резултатът му беше изключително слаб и бавен! Уж трябваше да спадне, но аз не видях особена разлика!

При второто ми посещение, лекарят ми изписа Вигамокс, не зная дали би ми помогнало или са поредните капки, за дълго и неефикасно лечение на вътрешен ечемик.

Имате ли опит с тези капки? Как ви подействаха, какво всъщност подобри състоянието ви? Вътрешният ечемик напълно ли изчезна?
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: За лечение на вътрешен ечемик?

Мнениеот dessiblond » 13 Дек 2013, 15:17

Като дете съм боледувала от вътрешен ечемик, но беше наистина много болезнено. Основно с капки са ме лекували, но баба се беше намесила със своите методи. Все пак внимавай много преди да използваш някакви "народни" рецепти, понеже мястото е много нежно!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: За лечение на вътрешен ечемик?

Мнениеот FramarLekari » 24 Фев 2014, 18:03

draga.mihova написа:Преди време ми се появи вътрешен ечемик – сърбя ме, боля ме, но не можа да избие хубаво и бързо се прибра, като остане едно едва осезаемо топченце на клепача ми.

Миналата седмица, обаче с пълна сила започна да избива. Понеже е вътрешен ечемик, клепача ми така се беше подул, като освен козметичният дефект, постоянното туптене на това място беше ужасно!

Ходих на лекар, той ми предписа Офтакуикс, резултатът му беше изключително слаб и бавен! Уж трябваше да спадне, но аз не видях особена разлика!

При второто ми посещение, лекарят ми изписа Вигамокс, не зная дали би ми помогнало или са поредните капки, за дълго и неефикасно лечение на вътрешен ечемик.

Имате ли опит с тези капки? Как ви подействаха, какво всъщност подобри състоянието ви? Вътрешният ечемик напълно ли изчезна?

Здравейте, draga.mihova!

Вигамокс са антибиотични капки за очи и често се използват за проблем подобен на Вашия. За съжаление в някои случаи лечението е по-дълго!

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: За лечение на вътрешен ечемик?

Мнениеот Fancy » 15 Юни 2015, 12:08

Абе чувала съм, че сварен белтък или цяло яйце се слагат на компрес и действало добре, но не зная доколко е вярно, особено като става въпрос за вътрешен ечемик. На мен ми се появи преди седмица, но не ми е останало време да отида при лекар, какво ще ме посъветвате, дали мога да го премахна и сама? :roll:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: За лечение на вътрешен ечемик?

Мнениеот Lollipop » 15 Юни 2015, 12:32

Няма да ти помогне подобно нещо, трябва ти сериозно лечение с антибиотични капки.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За лечение на вътрешен ечемик?

Мнениеот S_Milenska » 15 Юни 2015, 13:24

Не си прави шега с това нещо! Бързай да се погрижиш за здравето си, ако ти се появи такова. Ходи на лекар задължително и си пусни кръвна картина ако се влошиш.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За лечение на вътрешен ечемик?

Мнениеот Lisica » 17 Юни 2015, 13:51

И на мен ми се е случвало, изписаха ми капки за очи, слагах си в продължение на месец и половина, докато ми мине, беше ужасно, сега само да почувствам подобен дискомфорт бързо си слагам топъл компрес и минава преди да избие.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: За лечение на вътрешен ечемик?

Мнениеот fawla » 17 Юни 2015, 14:54

Не знаех, че излизат ечемици и от вътрешната страна на клепача, сигурно е много гадно :( Дано да не ми се случва :Р
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта