Дали има алтернатива на цистоскопията?

Дали има алтернатива на цистоскопията?

Мнениеот Mr.Eko » 14 Дек 2013, 12:32

Здрвейте! Интересувам се дали има някаква алтернатива на цистоскопията?

От няколко години имам проблеми с уринирането, след множество изследвания се оказва, че не могат да поставят диагноза. Като част от оплакванията ми са свързани и с повишена честота на уриниране през цялата част на денонощието (на „малки порции”).

След многобройни посещения при уролози ме посъветваха да си направя цистоскопия, заради възможно стеснение на шийката на пикочния мехур или по-навън!

Двама от уролозите, с които се посъветвах ми обясниха, че наред с неприятните усещания при цистоскопията има и реалната възможност от разкъсвания, водещи до стерилитет!

Не съм готов на подобна стъпка, аз съм на 35 години и искам още едно дете, както и жена ми! Затова живо се интересувам, дали няма някаква алтернатива на цистоскопията? Може би има модерно диагностициране, което да ми помогне да излезна от тази безизходица?
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Дали има алтернатива на цистоскопията?

Мнениеот JohnLocke » 14 Дек 2013, 12:35

Баща ми имаше същите оплаквания преди време, но не се реши на цистоскопия, понеже е много страхлив и реши да си остане с това неудобство!
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Дали има алтернатива на цистоскопията?

Мнениеот FramarLekari » 19 Фев 2014, 15:47

Mr.Eko написа:Здрвейте! Интересувам се дали има някаква алтернатива на цистоскопията?

От няколко години имам проблеми с уринирането, след множество изследвания се оказва, че не могат да поставят диагноза. Като част от оплакванията ми са свързани и с повишена честота на уриниране през цялата част на денонощието (на „малки порции”).

След многобройни посещения при уролози ме посъветваха да си направя цистоскопия, заради възможно стеснение на шийката на пикочния мехур или по-навън!

Двама от уролозите, с които се посъветвах ми обясниха, че наред с неприятните усещания при цистоскопията има и реалната възможност от разкъсвания, водещи до стерилитет!

Не съм готов на подобна стъпка, аз съм на 35 години и искам още едно дете, както и жена ми! Затова живо се интересувам, дали няма някаква алтернатива на цистоскопията? Може би има модерно диагностициране, което да ми помогне да излезна от тази безизходица?

Здравейте!

След като ехографа и изследванията не помагат се доверете на лекарите. Не се притеснявайте излишно за възможни странични ефекти и усложнения!

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron