На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот dessiblond » 16 Дек 2013, 13:46

Здравейте! За празниците ще ходим за две седмици на ски ваканция!

Много съм щастлива, понеже цяла година чаках това преживяване, тъй като отдавна не съм ходила на ски! Две седмици не са малко време и се чудех какви дрехи ще са ми необходими?

Някой скоро ще се запътва ли към планините, а какви дрехи ще приберете преди това в куфара?

Ски екипировката е ясно, че ще е под наем, но става дума за всичко останало, например под екипировката? Помня, че не е добре да се обличат много плътни дрехи, но аз съм от зиморничавите?!
Изоставам, дами, дайте ми съвет, какви дрехи да си взема за ски – ваканция?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот Loreyn » 16 Дек 2013, 13:50

Имай предвид, че няма по ден и нощ да караш ски! Все пак някоя и друга разходчица ще си направите, може би и до съседно градче, все пак две седмици не са малко време! Вземи си задължително топли дрехи - сладък пуловер с клин, но и такива, които да използваш за романтична вечеря, например - рокля, високи обувки, стилна чанта! ;)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот djudjanka » 20 Яну 2014, 11:47

Термо бельо, ски екип, планински обувки.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот dessiblond » 20 Яну 2014, 15:55

djudjanka написа:Термо бельо, ски екип, планински обувки.

Благодаря за съвета, именно това не направих, не си купих термо бельо, но пък останалите ги наех, така нищо никога не можеш да забравиш :D
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот rado84 » 21 Яну 2014, 15:44

dessiblond написа:Здравейте! За празниците ще ходим за две седмици на ски ваканция!

Много съм щастлива, понеже цяла година чаках това преживяване, тъй като отдавна не съм ходила на ски! Две седмици не са малко време и се чудех какви дрехи ще са ми необходими?

Някой скоро ще се запътва ли към планините, а какви дрехи ще приберете преди това в куфара?

Ски екипировката е ясно, че ще е под наем, но става дума за всичко останало, например под екипировката? Помня, че не е добре да се обличат много плътни дрехи, но аз съм от зиморничавите?!
Изоставам, дами, дайте ми съвет, какви дрехи да си взема за ски – ваканция?

Зависи какво искаш да правиш на ски ваканцията.
а) Ако искаш да караш ски - грейки, наколенки, налакътници, каски и други удароомекотяващи средства, за които в момента не се сещам... Ски екип, който аз лично бих предпочел да е от олекотена естествена кожа, защото хем няма да тежи, хем няма да пропуска абсолютно нищо и дори да се засилиш с главата напред към някоя преспа - пак ще си останеш суха.
б) Ако искаш маса народ да се засили към Пирогов след твоята поява на пистата - трябват ти само едни ботуши и едно палто, под което палто да си чисто гола и да го съблечеш в подходящия момент. Гарантирано в рамките на няколко секунди ще ти се освободи цялата писта от препятствия... Изображение
You better wake up and face the heartache you’ve felt
You better stay strong when love’s gone
At the Heartbreak Hotel
Аватар
rado84
 
Мнения: 30
Регистриран на: 19 Яну 2014, 16:26

Re: На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот lussy » 21 Яну 2014, 15:56

rado84 написа:
dessiblond написа:Здравейте! За празниците ще ходим за две седмици на ски ваканция!

Много съм щастлива, понеже цяла година чаках това преживяване, тъй като отдавна не съм ходила на ски! Две седмици не са малко време и се чудех какви дрехи ще са ми необходими?

Някой скоро ще се запътва ли към планините, а какви дрехи ще приберете преди това в куфара?

Ски екипировката е ясно, че ще е под наем, но става дума за всичко останало, например под екипировката? Помня, че не е добре да се обличат много плътни дрехи, но аз съм от зиморничавите?!
Изоставам, дами, дайте ми съвет, какви дрехи да си взема за ски – ваканция?

Зависи какво искаш да правиш на ски ваканцията.
а) Ако искаш да караш ски - грейки, наколенки, налакътници, каски и други удароомекотяващи средства, за които в момента не се сещам... Ски екип, който аз лично бих предпочел да е от олекотена естествена кожа, защото хем няма да тежи, хем няма да пропуска абсолютно нищо и дори да се засилиш с главата напред към някоя преспа - пак ще си останеш суха.
б) Ако искаш маса народ да се засили към Пирогов след твоята поява на пистата - трябват ти само едни ботуши и едно палто, под което палто да си чисто гола и да го съблечеш в подходящия момент. Гарантирано в рамките на няколко секунди ще ти се освободи цялата писта от препятствия... Изображение

Хахах, ама колко оригинални идеи! Не се бях сещала за ексхибиционизъм с цел освобождаване на място! Другия път като отидем на сноу ще го пробвам и аз :lol: :lol: :D
Относно "а" подточка, не влизат ли тези неща в екипировката, когато я наемаш?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот rado84 » 21 Яну 2014, 16:11

lussy написа:Хахах, ама колко оригинални идеи! Не се бях сещала за ексхибиционизъм с цел освобождаване на място! Другия път като отидем на сноу ще го пробвам и аз :lol: :lol: :D
Относно "а" подточка, не влизат ли тези неща в екипировката, когато я наемаш?

Не знам. Никога не съм имал желанието да се самопотроша върху леда и затова никога не съм наемал ски екипировка и съответно не знам какво дават под наем с екипировката. И като знам желанието на българина да даде колкото се може по-малко на колкото се може по-висока цена, то аз лично бих си взел някои работи предварително: кожен екип за мотористи (направени са да не пропускат вода и вятър, грейка за под кожения екип, каска за мотористи (повече издържа на удар в твърди повърхности), военни кубинки, които вързани на кръст държат здраво докато не ги развържеш, освен това са удобни за дълги преходи, имат грайфери, кожени ръкавици за предпочитане с по-дълъг къмтолакътник или както там се нарича - с цел да се намали влизането на сняг при евентуални грешки в приземяването.
You better wake up and face the heartache you’ve felt
You better stay strong when love’s gone
At the Heartbreak Hotel
Аватар
rado84
 
Мнения: 30
Регистриран на: 19 Яну 2014, 16:26

Re: На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот mruseva » 31 Окт 2017, 12:41

За под ски екипировката е най-добре да си вземеш термо бельо. Има смисъл от него, за да не настинеш сериозно след спускането със ски. Термо бельото си регулира температурата на тялото, както и предпазва от изпотяване. На сайта на спортшоп винаги има добри предложения и то на много достъпни цени, знаем, че иначе ски дрехите са си бая скъпи. Можеш да разгледаш ето тук: http://sportshop.bg/%D0%B4%D1%80%D0%B5% ... 1%8C%D0%BE.
mruseva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 09:33

Re: На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот СтефанСтоянов » 05 Апр 2018, 09:37

Ние винаги си взимаме поне по два чифта дебели анцузи за почивка в планината през зимата. Ски екипировката е съвсем отделно, дебели спортни дрехи + няколко топли пуловера и чорапи са просто задължителни. Не подценявайте и обувките!
СтефанСтоянов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 13 Яну 2018, 17:12

Re: На ски ваканция – какви дрехи да взема?

Мнениеот Moni_265 » 11 Дек 2018, 16:52

Като човек, който обожава да кара ски - ски екипировка задължително. Ски панталон, ветроустойчиво яке, очила, защото снегът много блести. Термо бельо, което да не задържа потта.
Аватар
Moni_265
 
Мнения: 72
Регистриран на: 12 Ное 2018, 15:24


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта