Домашен хумус – незаменимо!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Домашен хумус – незаменимо!

Мнениеот nushi.kisyova » 18 Дек 2013, 13:46

Имам нова страхотна рецепта за домашен хумус, който освен, че е засищащ се приготвя изцяло с растителни продукти, т.е. може да се хапва и по време на пости. Много подходящо е, както за партита, така и за закуска на детето върху филийка хляб или сухар!

Всяка седмица правя големи количества домашен хумус (колкото повече престоява става по-вкусен), цялото семейство му се радва, но свършва много бързо!

Рецептата е много бърза и лесна, особено ако се ползва нахут от консерва!

300-400 гр. нахут (или една консерва) се сваряват за около час, след което се слагат в блендер, домашен робот или с пасатор в краен случай, заедно с 2 с. л. сусамов тахан (има по-светъл и по-тъмен, като вторият е по-полезен). Гъстотата избирате вие, докато се разбива добавяте и водичка. Сок от половин лимон, както и 2-3 с.л. зехтин или олио, както и сол.
Можете да експериментирате без проблем с всякакви подправки и добавки, като къри, маслини, червен пипер (лют).

И рецептата ви за домашен хумус е готова и мисля, че ще се хареса много на всички, особено тези, които държат на здравословен начин на живот!
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Домашен хумус – незаменимо!

Мнениеот penny » 18 Дек 2013, 13:58

Яла съм хумус само по заведения и ми много ми е харесвало. Обаче никога не съм опитвала да правя вкъщи, това си е супер идея, дори като поотрасне малко бебочко ще правя и на него! :)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Домашен хумус – незаменимо!

Мнениеот sofi_black » 18 Дек 2013, 14:07

Приготвяла съм нахут за други ястия и само да спомена, понеже предполагам по невнимание си пропуснала, когато натута не е от консерва, приготвянето му трае по-дълго време!
Накисва се за 24 или 12 часа във вода, докато набъбне, а след това се вари около час, аз го правя на пара като времето за приготвяне по този начин се скъсява малко. ;)
Да, съгласна съм, че рецептата ти е супер!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Домашен хумус – незаменимо!

Мнениеот mimeto90 » 20 Дек 2013, 16:07

Няма по-вкусно нещо от хумуса, също здравословно и засищащо! От каква възраст може да се дава на дете?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Домашен хумус – незаменимо!

Мнениеот Viktoriya11 » 26 Юли 2018, 09:25

В Израел всяко семейство си има своя рецепта за хумус и са много горди от това.
Viktoriya11
 
Мнения: 49
Регистриран на: 29 Яну 2018, 09:35

Re: Домашен хумус – незаменимо!

Мнениеот Stark » 26 Юли 2018, 10:14

много обичам хумус, различни добавки слагам, печени чушки, чесън, риган, мащерка и т.н. :) с чушки ми е едни от любимите видове.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Домашен хумус – незаменимо!

Мнениеот Мари_я » 01 Юли 2019, 09:53

Много го обичам - лесно и вкусно! Добра идея ми давате за горещите дни.
Мари_я
 
Мнения: 41
Регистриран на: 27 Юни 2019, 09:27


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта