Делите ли децата си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Делите ли децата си?

Мнениеот M.Tasheva » 19 Дек 2013, 13:33

Здравейте, мами!

Това с деленето на децата винаги ми се е виждало невъзможно. Ние ги обичаме и двете, но по различен начин и какво означава да делиш децата, те така или иначе са си отделни личност и не можеш да имаш едно и също отношение към тях!

Опитах се снощи това да обяснявам и на по-голямото ми дете. Как да изкажа това, че не мога да деля децата си, но не са и равни, за да ме разбере правилно?!

Вие делите ли по някакъв начин децата си? Или по-скоро, как успявате да не ги делите, когато те не са едно цяло, въпреки че и двете са твои деца?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Делите ли децата си?

Мнениеот lussy » 19 Дек 2013, 13:37

Аз не ги деля по друго, освен по постъпки - единия е изкарал шестица, награда, другия четворка - нищо, разбира се не всеки път се случва това. Според мен това е едновременно стимул и повод да му купя нещо, от което има нужда!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Делите ли децата си?

Мнениеот ganka67 » 07 Фев 2020, 16:50

Никога не съм делила синовете си - нито като малки нито сега. Стремя се и на двамата да съм им от помощ. И макар че сега и двамата не са при мен - единият е женен и си живеят отделно, а другият замина за чужбина, еднакво ми е мило и се притеснявам и за двамата.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта