За и Против даряването на органи?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

За и Против даряването на органи?

Мнениеот red_eyes » 19 Дек 2013, 13:51

Няколко снимки, които видях ме накараха да се замисля за смъртта! Както всички и да мисля и да не мисля за този ден, полза – никаква.

Но когато става въпрос, какво се случва с тялото ти след смъртта, би трябвало хората да бъдат по-заинтересовани. Даряването на органи за едни е благородно, точно заради това се й съгласяват на тази стъпка, докато за други, силно обвързани в повечето случаи с религия, е като акт на осакатяване на тялото на починалия!

Бих се съгласила да даря своите органи, от една страна и съм За, каква по-благородна постъпка можеш да извършиш след като вече не си тук?
От друга страна съм Против, тъй като тялото е наш храм и не би трябвало да се руши, дори и след смъртта!

Вие бихте ли решили дали искате да дарите органите си, преди да дойде времето, в което нямате думата или предпочитате и роднини да вземат решението вместо вас?!
А За или Против сте даряването на органи на ваши близки приятели или роднини?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: За и Против даряването на органи?

Мнениеот MollyDolly » 19 Дек 2013, 13:55

Според мен, много хора биха казали "За", но в един момент, когато му дойде времето, не зная какъв процент от тях, наистина биха го сторили!
Аз лично разсъдено и от двете страни, не бих дала отговор!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: За и Против даряването на органи?

Мнениеот nadiii » 11 Мар 2014, 15:43

Ако трябва да реша за себе си съм за, какъв храм е тялото след смъртта?? Даже предпочитам кремацията, пред това да гния в един гроб и да карам хората да ходят на гробища, толкова е потискащо.
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: За и Против даряването на органи?

Мнениеот pepa1974 » 12 Мар 2014, 18:13

Тази тема вече я нищихме във форума! :!:
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: За и Против даряването на органи?

Мнениеот dinkog » 14 Дек 2016, 12:49

nadiii написа:Ако трябва да реша за себе си съм за, какъв храм е тялото след смъртта?? Даже предпочитам кремацията, пред това да гния в един гроб и да карам хората да ходят на гробища, толкова е потискащо.

Е, ти като почнеш да гледаш тревата от към корените, нямада ти пука особено колко си потиснат. Но ако ще се кремираш, можеда си дариш органите. Но това.. не е ли само за "млади" хора? Надали някой починал от старост става за дарител.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: За и Против даряването на органи?

Мнениеот penelopa » 14 Дек 2016, 13:03

Аз съм за и не бих си променила решението, на мен няма да ми трябват, поне да се помогне на някого.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: За и Против даряването на органи?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Апр 2017, 12:56

Надявам се никога да не ми се случи, да трябва да направя такъв избор. Има е и много благородно, обаче надеждата винаги остава, че ще се събуди, че ще стане чудо. Много сила трябва да се приеме такова решение.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: За и Против даряването на органи?

Мнениеот Jolene » 11 Май 2017, 11:09

Против съм и не бих дарила органите си. :!: това е опасен бизнес, от който е добре да страним.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: За и Против даряването на органи?

Мнениеот La_bomba » 12 Май 2017, 15:41

Много благороден жест, но е нещо,което изисква много сила от близките на човека,който би трябвало да му дарят органите.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: За и Против даряването на органи?

Мнениеот S_Milenska » 23 Окт 2017, 14:00

В крайна сметка, след като тялото умре, за него няма значение какви органи си гният с него. Може да се даряват,т ова може да осигури живот на много други хора. Но... трудно се преживява, особено с някой много скъп човек. Сякаш с годините приемаме, че възрастните ни баби и дядовци ще починат, но когато се случи с някой по-млад шокът е голям и трудно може да се продължи и да се дарят ораганите. По-скоро това може да се случи, ако семейството е някак си по-широкоскроено.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта