За или против ученическите униформи?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Lisica » 17 Апр 2015, 13:29

Против съм носенето на униформи, безсмислено е просто!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Локумът » 11 Ное 2015, 13:00

От тази година сложиха униформи и в нашето училище. Ми не съм съгласен, единия малкия се обрина целия от тъптие тениски от изкуствени материи и боклуци. Та с мед. бележка го освободихме от това занимание. Обаче го гледат като че ли е някъв гадняр, за дето не си носи униформата. А те едни изкуствени и смотани тениски с логото на училището, не са нищо особено, приличат на клошари почти. Поне да ги бяха направили като хората.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Mon_ton » 23 Ное 2015, 13:59

Локумът написа:От тази година сложиха униформи и в нашето училище. Ми не съм съгласен, единия малкия се обрина целия от тъптие тениски от изкуствени материи и боклуци. Та с мед. бележка го освободихме от това занимание. Обаче го гледат като че ли е някъв гадняр, за дето не си носи униформата. А те едни изкуствени и смотани тениски с логото на училището, не са нищо особено, приличат на клошари почти. Поне да ги бяха направили като хората.

Ако са хубави униформите, няма лошо да се носят, но ако са гадни.. вече е друго!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот magda » 23 Ное 2015, 18:01

Mon_ton написа:
Локумът написа:От тази година сложиха униформи и в нашето училище. Ми не съм съгласен, единия малкия се обрина целия от тъптие тениски от изкуствени материи и боклуци. Та с мед. бележка го освободихме от това занимание. Обаче го гледат като че ли е някъв гадняр, за дето не си носи униформата. А те едни изкуствени и смотани тениски с логото на училището, не са нищо особено, приличат на клошари почти. Поне да ги бяха направили като хората.

Ако са хубави униформите, няма лошо да се носят, но ако са гадни.. вече е друго!

Така е, ама нищо не може да спре децата да се делят по финансови параметри, при наличието на един куп други джаджи, то дали ще е с други дрехи, няма никакво значение.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Yunona » 24 Ное 2015, 22:32

Принципно съм ЗА униформите.
В една среда, в която всички изглеждат еднакво, различността идва от това, което представляваш като личност.
Неслучайно най-престижните училища в света имат униформи, доста консервативни при това.

Униформите трябва да са изработени от качествени естествени материи, да не са скъпи и да се поддържат лесно. Това, което споделя Локума, е ужасно. Характерен български прочит на нелоша идея...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Harmony » 25 Ное 2015, 12:39

Yunona написа:Принципно съм ЗА униформите.
В една среда, в която всички изглеждат еднакво, различността идва от това, което представляваш като личност.
Неслучайно най-престижните училища в света имат униформи, доста консервативни при това.

Униформите трябва да са изработени от качествени естествени материи, да не са скъпи и да се поддържат лесно. Това, което споделя Локума, е ужасно. Характерен български прочит на нелоша идея...

Това в идеалния случай е така, но все пак си наясно какво е обществото ни, знаеш, че не се свежда до това, т.е. не можем да изпълним тази първоначална идея, за съжаление.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2015, 15:30

При нас винаги се гледа да се откраднат едни пари, а качествени стоки за малко пари няма как да стане, така е станало и в училището на Локумът, така ще става и по други.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот S_Milenska » 25 Ное 2015, 16:27

ХУбавото на униформите е, че така не е необходимо да се грижите излишно за облеклото на детето в училище и много голяма част от претенции ще паднат. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Rali_hr » 25 Ное 2015, 16:41

Не ми харесва много, защото си падам по дрехите, ама като се налага, носят. Сега и двамата са с униформи, гледам че са по-отговорни, но голяма отива да залита, но в тийн годините е така. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот roksana » 27 Яну 2016, 13:33

Когато имат физкултура какво правят, носят си торбичките с екипите ли?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта