За или против ученическите униформи?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот penelopa » 29 Мар 2016, 11:41

Andrey написа:Когато аз бях ученик имахме значки и приличен дрескод, който се спазваше, това беше предостатъчно. Никой не ходеше като фолк певица на училище, той проблемът е най-вече при момичетата, че изглеждат абсурдно в час.


Те и момчетата са абсурдни с техните рапърски дънки, смъкнати така, че да им се вижда бельото. Предпочитам да виждам деца с униформи, отколкото размъкнати и полуоблечени. Много свежо ми изглеждат с униформа.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Локумът » 07 Апр 2016, 09:59

penelopa написа:
Andrey написа:Когато аз бях ученик имахме значки и приличен дрескод, който се спазваше, това беше предостатъчно. Никой не ходеше като фолк певица на училище, той проблемът е най-вече при момичетата, че изглеждат абсурдно в час.


Те и момчетата са абсурдни с техните рапърски дънки, смъкнати така, че да им се вижда бельото. Предпочитам да виждам деца с униформи, отколкото размъкнати и полуоблечени. Много свежо ми изглеждат с униформа.
penelopa Май отдавна не си излизала от вас. :lol: Тая мода беше преди 15 години. В момента изглеждат като метросексуални.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот black » 07 Апр 2016, 10:31

В момента изглеждат като готино облечени момчета, гелосани, намацотени и окъпани с парфюм :grin: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Локумът » 11 Май 2016, 15:53

black написа:В момента изглеждат като готино облечени момчета, гелосани, намацотени и окъпани с парфюм :grin: .

Не знам кое е необичайното, всички са гелосани. :bump:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Май 2016, 09:03

Не виждам какво им е лошото на сегашните деца, същите са като нас, само че тогава модата беше по-различна. Така че каквито сме били ние, такива са и сегашните младежи. :mrgreen:
А за униформите аз лично съм много, много против. Да се носят по различни мероприятия, като 24 май или на празници - да, но всеки ден определено не съм съгласна, ама кой ли ме пита.. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот pravilno » 12 Май 2016, 09:15

Няма лошо всеки да се облича както си иска, малко като разпасана команда се получава понякога, но здраве да е :lol: . Винаги задължителните неща предизвикват ропот и негодувание, но не винаги са лоши.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Lisica » 13 Май 2016, 13:51

rabotnata pchela написа:Не виждам какво им е лошото на сегашните деца, същите са като нас, само че тогава модата беше по-различна. Така че каквито сме били ние, такива са и сегашните младежи. :mrgreen:
А за униформите аз лично съм много, много против. Да се носят по различни мероприятия, като 24 май или на празници - да, но всеки ден определено не съм съгласна, ама кой ли ме пита.. :lol:

Много се откъсва индивидуалността, а дрехиет в наши дни са точно израз на това. Сякаш като орязване малко. Не бих си представила точно като подрастваща, ако някой ми беше наложил униформи задължителни униформи. После вече в един момент се приемат, че дори и се искат. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Neven498 » 13 Май 2016, 16:09

Униформи малко трудно биха се принудили децата да облекат, но някакъв етикет би могло. Не стил, но да се предпази от крайностите, които толкова често има.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот pavleta » 13 Май 2016, 17:06

Ако училището реши да приложи униформите, къде ще отидат да не се съгласят?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот fawla » 23 Фев 2017, 17:00

Като кажат в училището примерно от втория срок всички с униформи, те искат не искат тръгват и ги слагат и ги носят, а родителите са принудени да са ги купили.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта