Кога и българинът ще стане толерантен?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Mon_ton » 21 Дек 2014, 17:32

Lollipop написа:
Mon_ton написа:Както се казва - блажени са вярващите! Не се надявайте скоро да се случи това нещо просто :)

Аз се чудя от друга страна, защо не стига, че не сме толерантни, ами се и обиждаме, когато ни го кажат.. това сега нормално ли е? :roll:

Защото сме такива - мислим се за повече от останалите, точно и заради това не можем да сме толерантни!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Slavena » 21 Дек 2014, 18:29

Все още гледат лошо на различните, на мен често ми се е случвало да ме гледат по особен начин или да не ме канят на партита, само защото съм самотна майка... нали когато се прави купон и всеки е двойка, сякаш съм малоумна и не ме викат... :?
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Тъжна Луна » 19 Апр 2018, 15:23

Според някакво изследване, не помня кое от всички :mrgreen: Българите сме едни от най-нетолерантните в света. ама сигорно е някой антиреклама да прай, не знам. Знам само,че нито ние сме толерантни, възрастните де, нито децата които създаваме. И става цирк в крайна сметка. Изроди раждат и създават изродчета. като малки ги оправдяваме, като големи ги съдим.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот radipetrova » 20 Апр 2018, 13:35

Тъжна Луна написа:Според някакво изследване, не помня кое от всички :mrgreen: Българите сме едни от най-нетолерантните в света. ама сигорно е някой антиреклама да прай, не знам. Знам само,че нито ние сме толерантни, възрастните де, нито децата които създаваме. И става цирк в крайна сметка. Изроди раждат и създават изродчета. като малки ги оправдяваме, като големи ги съдим.

По-точно не може да се каже!
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Lollipop » 27 Апр 2018, 09:58

Много сме захлюпени, за да сме толерантни, това е главният ни проблем.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Венцислав Маринов » 27 Апр 2018, 13:42

Аз вярвам в доброто. Според мен българинът не е чак толкова нетолерантен. :idea:
Само жената може за малко да спре времето.
Аватар
Венцислав Маринов
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Апр 2018, 14:22

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Kaya » 27 Апр 2018, 16:24

Венцислав Маринов написа:Аз вярвам в доброто. Според мен българинът не е чак толкова нетолерантен. :idea:

Кажи го на някой болен, на някой гей, на някой с леко психично заболяване, на родител с дете с увреждане. Нека те ти кажат колко е толерантен българина.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Pipilota » 27 Апр 2018, 19:15

Абсолютно, то само да прочетеш историите с толерантните учители, неразрешаващи на деца с диабет тип 1 да се нахранят, когато им падне кръвната захар, или да пият вода, да отидат до толаетната по време на час... изродите са навсякъде, толерантните са малко!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот vanessa_ » 29 Апр 2018, 07:54

Никаква толерантност няма, ние сме едни хейтъри, дето никъде ни няма, мразим всичко на тоя свят. :roll: Толкова сме недоволни от живота, че не знаем на какво да се зарадваме.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот kauda » 29 Апр 2018, 11:19

И на мен ми е омръзнало от псевдотолерантността!
но пък сме много отлерантни да гледаме насилие над някой друг, но да вземем да направим нещо , да улесним и да примемем различните - не можем.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron