Кога и българинът ще стане толерантен?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот niya_mazova » 20 Дек 2013, 15:59

Вчера четох статия за хора със зависимости и по-специално за хора, които са пристрастени към ново наркотично вещество, което е много силно и опасно.

Отдолу имаше коментари, които вместо да изразяват съчувствие и състрадание, бяха по-скоро груби и обидни – никаква толерантност към различните!

Същото се отнася и до децата, кога ще започне толерантността да води българина, за да възпитаваме и по подобен начин децата си?

Синът ми никога не е бил като своите връстници, той има доста по-различно детство, възпитание и мислете от тях – никаква толерантност от страна на съучениците му. Те го смятат за особняк и е отхвърлен от „готините” на класа, само защото е различен!

Как да възпитаваме децата си в толерантност, когато те не я виждат извън къщи, учим ги на неща, които не съществуват и изискваме да бъдат такива, а те сами не виждат подобни примери пред себе си?

Вие самите толерантни ли сте? Това е по-скоро риторичен въпрос, но се замислете, тъй като повечето биха си отговорили с „да”, но дали е така, дали възпитават децата си в това да бъдат толерантни към другите?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот mimeto90 » 20 Дек 2013, 16:09

Аз смятам, че тази държава няма да се оправи, не влагам надежди никакви на нея! Ще се самозатрием и така ще свършат добре нещата за всички!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот PasDeDeux » 21 Дек 2013, 15:02

Българите трудно познават що е то толерантност! Имам някакви мъждукащи надежди в себе си, че всичко би трябвало да си дойде на мястото, но като виждам и аз днешните деца, наистина няма надежда!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Krum » 03 Дек 2014, 15:49

Може би когато нашето поколение си отиде от тази земя, тогава младите, които сега се раждат ще бъдат с правилното виждане за света, ние сме много консервативни :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот S_Milenska » 03 Дек 2014, 17:53

няма да е скоро, много сме консервативни, още не приемаме различното и знаем само да плюем по новостите, това се вижда с всяко едно нещо, ние винаги се държим сякаш много знаем и нямаме грам толерантност. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Дек 2014, 17:59

Никога не сме били толерантни и още се вижда и сред младите, не знам защо е така. Ако видим някой различен веднага тръгваме да даваме оценки и съвети, никой не ни ги иска, защо сме длъжни сякаш да си покажем мнението и да се опитаме всички да убедим, че онзи е крив, а ние сме прави?!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Slavena » 17 Дек 2014, 17:18

Толерантен? Българинът? ха ха :) не очаквайте това да се случи в близко бъдеще, че и в по-далечно, ние сме консервативни и така възпитаваме децата си - като консерви!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Mon_ton » 18 Дек 2014, 16:42

Както се казва - блажени са вярващите! Не се надявайте скоро да се случи това нещо просто :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Lollipop » 19 Дек 2014, 11:19

Mon_ton написа:Както се казва - блажени са вярващите! Не се надявайте скоро да се случи това нещо просто :)

Аз се чудя от друга страна, защо не стига, че не сме толерантни, ами се и обиждаме, когато ни го кажат.. това сега нормално ли е? :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога и българинът ще стане толерантен?

Мнениеот Krum » 19 Дек 2014, 16:37

За щастие все повече млади се раждат, които са толерантни :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron