Най-качествената марка прясно мляко?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот lussy » 18 Ное 2015, 13:05

Malina написа:по-добър иузбор ли е бутилката? Пластмасовата не мисля, че е голям плюс? :roll:

Реално не зная кое е по-добре, тези които са в кутии имат и те своите недостатъци, тъй като вътрешното покритие на кутията е доста особено и не зная дали и то не отделя разни неприятни неща... :sad:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Yunona » 19 Ное 2015, 23:16

lussy написа:Реално не зная кое е по-добре, тези които са в кутии имат и те своите недостатъци, тъй като вътрешното покритие на кутията е доста особено и не зная дали и то не отделя разни неприятни неща... :sad:


Точно това "доста особено" вътрешно покритие на кутиите е много ценно по отношение на запазване на полезните качества на продукта. Представлява алуминиево фолио, покрито със специален, патентован за хранителни цели пвц слой. Тази технология дава възможност за опаковане/консервиране на продуктите в асептична среда и дълъг срок на годност без използване на консерванти.

Иначе по темата - за мен качествена,"полезна" марка прясно мляко няма :) Прясното мляко не е храна за възрастни индивиди.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Ное 2015, 11:52

Да и аз не съм голям привърженик на млякото, у нас се използва само за някой сладкиш, или сладолед (понеже вярвам, че въпреки че не е храна за възрастни, по-добре сладолед с прясно мляко отколкото нещо от магазина). Използвам го главно в някакви печива, рядко (веднъж на 2 месеца) малкия яде зърнена закуска с мляко...
Но пък си позволяваме често млечни продукти, което май е същото. :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот PasDeDeux » 20 Ное 2015, 12:45

Yunona написа:
lussy написа:Реално не зная кое е по-добре, тези които са в кутии имат и те своите недостатъци, тъй като вътрешното покритие на кутията е доста особено и не зная дали и то не отделя разни неприятни неща... :sad:


Точно това "доста особено" вътрешно покритие на кутиите е много ценно по отношение на запазване на полезните качества на продукта. Представлява алуминиево фолио, покрито със специален, патентован за хранителни цели пвц слой. Тази технология дава възможност за опаковане/консервиране на продуктите в асептична среда и дълъг срок на годност без използване на консерванти.

Иначе по темата - за мен качествена,"полезна" марка прясно мляко няма :) Прясното мляко не е храна за възрастни индивиди.

Хаха ... добре казано е последното, иначе нали плъзна едно инфо из нета, че всяко ПВЦ отделя някакви кофти неща, затова и трябва да избягваме да консумираме храни и напитки съхранявани в пластмасови шишета или кутии, затова предполагам, че говори lussy, сетих се, понеже скоро пак се натъкнах на подобна статия.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Ное 2015, 14:44

Да и аз съм чувала, че в бутилките - картонените има доста антибиотици и неща, които съхраняват млякото дълго време. Затова май най-добре, дори и от пластмасова бутилка, да е от някоя баба, супано сутринта и занесено до вкъщи! :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Грохот » 23 Ное 2015, 15:12

Ваня Стойчева написа:Да и аз съм чувала, че в бутилките - картонените има доста антибиотици и неща, които съхраняват млякото дълго време. Затова май най-добре, дори и от пластмасова бутилка, да е от някоя баба, супано сутринта и занесено до вкъщи! :)

Това за антибиотиците, смятам няма как да стане, все пак някакъв контрол има, но и аз предпочитам този вариант, другото не може и да ти замирише на краве мляко, някакво измито като вода е!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта