Най-качествената марка прясно мляко?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот annydance » 21 Дек 2013, 15:35

Все по-трудно ми става при избора на прясно мляко, затова и не предпочитам да взимам. Никое от пастьоризираните млека нямат вкус на истинско прясно мляко.

Стана ми интересно майките какви пресни млека вземат и от къде?
Пастьоризираното от магазина е ясно, че е сухо мляко, а директно от производител – не е минало задължителните проверки за контрол и качество!

На много малко места виждам непастьоризирани млека, а единствената марка, която съм виждала да продава такова прясно мляко е тази на „Аскент”.
Останах очарована от вкуса и каймака, който се получи, когато варихме млякото – много вкусно, ароматно – просто истинско прясно мляко, което скоро не бях пила!
Според мен тази Верея и всички продукти, които са по БДС не могат да се мерят с това, което купихме ние!

Коя е най-качествената марка прясно мляко и кое избирате да пиете вие?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Loreyn » 21 Дек 2013, 15:39

Аз давам на бебока само мляко от производител. Нямам абсолютно никакви забележки, относно хигиената на млякото, а и те дават в млякото в мандра, така че е изследвано!
Малко ме притесняват тези със собствените ферми, защото не зная как гледат животните и с какво ги хранят! :idea:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот djudjanka » 20 Яну 2014, 11:45

Напоследък купувам най-често Верея или гледам да стои в хладилник, да не пише UHT и да е с по-къс срок на годност. А за децата - аз не бих давала мляко на детето си, или поне докато е много малко и аз решавам.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Snejna » 15 Яну 2015, 14:26

djudjanka написа:Напоследък купувам най-често Верея или гледам да стои в хладилник, да не пише UHT и да е с по-къс срок на годност. А за децата - аз не бих давала мляко на детето си, или поне докато е много малко и аз решавам.

Такава логика винаги ми е била странна. Защо не бихте им дали мляко на децата си и защо след като е явно нещо, което вие неодобрявате и смятате за вредно го пиете?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Andrey » 15 Яну 2015, 14:54

качественото - от село само, аз като цяло не съм почитател на прясното мляко де, евентуално за мюсли, но го предпочитам с кисело мляко или с вода.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Mon_ton » 15 Яну 2015, 16:13

Никое мляко от магазина не ми харесва, предпочитам домашното.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Яну 2015, 17:30

Тези в магазина са неоправдано скъпи и дори нямат вкус на прясно мляко, да ме извиняват, но 2лв. литъра на нещо, което е безвкусно, защо да ги давам?!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Snejna » 06 Юли 2015, 11:29

Най-малкото като помиришеш едно мляко от магазина и едно домашно, тя разликата е огромна!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Ginger » 08 Юли 2015, 13:35

Вече не купувам от магазина, намерих една жена, която да ми кара от селото си прясно мляко, поръчвам на единия ден, на другия се носи :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Най-качествената марка прясно мляко?

Мнениеот Harmony » 09 Юли 2015, 10:52

Има някакви непастьоризирани млека по магазините, които са що-годе нормални, но пак са разреждани, просто си личи :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта