Може ли хомеопатията да повлияе на аменореята?

Може ли хомеопатията да повлияе на аменореята?

Мнениеот mimeto90 » 27 Дек 2013, 14:30

Силно се надявам някой, който е преминал през това да ми даде съвет за хомеопат или хомеопатично лекарство, което е използвал, за лечение на вторична аменорея!

При мен всичко започна, когато бях в 8 или 9 клас – в разгара на пубертета. Тъкмо цикълът ми се беше регулирал, когато изпаднах в силна депресия, в резултат, на което много отслабнах. От тогава започнаха да ме тъпчат с хормонални препарати, след което ми поставиха диагнозата вторична аменорея, като цикълът ми и до днес се поддържа постоянно с хормонални лекарства.

Правя постоянни изследвания за нивата на хормоните ми, които, ту някои от тях са в норма, ту са под нея, но дори и изследванията да показват, че всичко е наред, продължавам да нямам цикъл и да го поддържам с препарати!

Като последен изход се обръщам към хомеопатията, не съм сигурна дали може да повлияе на аменореята! Възможно ли е това, ако не, има ли друга алтернатива?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Може ли хомеопатията да повлияе на аменореята?

Мнениеот red_eyes » 27 Дек 2013, 14:36

А дали не е възможно щом са установили вторична аменорея, а показателите ти са що-годе в норма и това се е отключило по време на депресия, това да се дължи на психиката, а не на физиката ти?
Мисля, че един с разговор с психолог би установил, дали това зависи от психическото ти здраве, не мислиш ли?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Може ли хомеопатията да повлияе на аменореята?

Мнениеот FramarLekari » 26 Фев 2014, 16:51

mimeto90 написа:Силно се надявам някой, който е преминал през това да ми даде съвет за хомеопат или хомеопатично лекарство, което е използвал, за лечение на вторична аменорея!

При мен всичко започна, когато бях в 8 или 9 клас – в разгара на пубертета. Тъкмо цикълът ми се беше регулирал, когато изпаднах в силна депресия, в резултат, на което много отслабнах. От тогава започнаха да ме тъпчат с хормонални препарати, след което ми поставиха диагнозата вторична аменорея, като цикълът ми и до днес се поддържа постоянно с хормонални лекарства.

Правя постоянни изследвания за нивата на хормоните ми, които, ту някои от тях са в норма, ту са под нея, но дори и изследванията да показват, че всичко е наред, продължавам да нямам цикъл и да го поддържам с препарати!

Като последен изход се обръщам към хомеопатията, не съм сигурна дали може да повлияе на аменореята! Възможно ли е това, ако не, има ли друга алтернатива?

Здравейте!

Ето една полезна статия във Фрамар - Билки при аменорея


Поздрави!
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с Алтернативна, холистична медицина и лечебно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron