Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот belleville » 06 Юли 2016, 11:45

И за водата си има изисквания, трябва да е задължително преварена и да не е студена. Даже сутрин се пие 1 чаша от водата, в която е варено житото.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Jully » 06 Юли 2016, 13:41

belleville написа:И за водата си има изисквания, трябва да е задължително преварена и да не е студена. Даже сутрин се пие 1 чаша от водата, в която е варено житото.
Не знаех, че се пие и вода от житото! Определено обаче е много труден режим и не е за всеки!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Rali_hr » 11 Окт 2018, 10:42

Имам приятелка, която го прави 2 пъти в годината, свали много килограми и изглежда просто невероятно. :) А като си представя, че други пък спорят колко са вредни въглехидратите.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот ivan.stoqnov » 04 Фев 2019, 18:21

тази година с жена ми сме решили и ние да изпробваме този режим. Много четох за него, за да не съм в необрано лозе. Тази година се започва на 22.02 и завършва на 3.03.... Надявам се да ни се отрази добре и да се пречистим, за отслабване не съм си и помислял да го прилагам, макар че моите колежки споделят, че се отслабвало и то доста. Само не знам как ще се справим с плътското въздържание, :lol: но пък ако съгрешим 1-2 пъти не вярвам чак толкова да се отрази :lol: шегичка естествено, но тъй е казал Петър Дънов, че трябва да се пречисти не само тялото, но и душата ни.
Та вчера ми попадна една статия за 1 експеримент с гривни, според които за 21 дни не бива нито да клюкарстваш, нито да злословиш, нито интриги да плетеш. И така започаваш като слагаш гривната на 1 си ръка и целта е тя да остане там 21 дни. Ако клюкарстваш или злословиш обаче гривната се мести на другата ръка и започваш пак от начало. Дори и без да ги говориш, а само слушаш ли клюки по чужда адрес пак местиш гривната. Целта е да пречистиш ума си от отрицателните мисли и емоции, които тези клюки създават. Но според мен трябва да си на самотен остров, за да се осъществи този експеримент успешно. :wink:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот ivan.stoqnov » 05 Фев 2019, 19:16

belleville написа:И за водата си има изисквания, трябва да е задължително преварена и да не е студена. Даже сутрин се пие 1 чаша от водата, в която е варено житото.

Житото не е варено, а само полято с врала вода и оставено за през нощта в нея и в термус, на сутринта водата се изпива.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Dalia » 21 Фев 2019, 23:18

Аз съм го спазвала преди години, но не толкова стриктно колкото Дънов го описва. През деня ядях само ябълки и пиех фреш, както и над 1,5вода. От кафе не съм се лишавала, но го намалих до 1 на ден, а другото го замествах с чай с мед. Вечер тъй кото у дома аз готвех и като ми мирише на храна и я гледам усещах вече голям глад и затова тогава ядях житото , което уж трябваше да се яде 3 пъти на ден. Плюс това не помня грухано ли беше парено ли, но го варях до готовнос за консумиране, тъй като иначе само запарено хич не ми харесваше на вкус.друг е въпросът, че като готвя няма как да не опитам храната която приготвям.От ядките ядях лещници, тъй като намаме у дома орехи. От цялата работа за 2 седмици се разделих с 6 кг. Което никак не е малко и усещах невероятна лекота. Така или иначе самият калориен дефицит си е казал думата, а и мисля че малко гладуване е полезно за всеки.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Кери » 08 Юли 2019, 08:56

Аз не съм, но моята най-добра приятелка си го прави периодично. Лично аз не бих го избутала, тя обаче се чувства ок с него. Прави го не толкова за отслабване, колкото за тонус и прочистване.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Ейми » 05 Авг 2019, 09:10

И аз не бих издържала, но аз като цяло не се разбирам с диетите. :grin:
Ейми
 
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Юли 2019, 09:09

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Гривна1998 » 15 Фев 2023, 22:22

analizatorka написа:Този режим на Дънов мисля, че се прави 10 дена. Житото засища, но по 100 грама на ден дори и с всичките ябълки, мед и орехи пак ми изглежда доста трудно да се издържи. Иначе сигурно прочиства доста добре :smile: .


Добре ми влияе режима. Сега го правя. Издържа се по-лесно като ти се дояде пиеш вода, много вода.
Гривна1998
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Фев 2023, 22:12

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот drtsankostefanov » 10 Апр 2023, 22:47

За ефективно отслабване - най-правилно е да комбинирате правилно продуктите и различните видове нутриенти.
При цялостното премахване на който и да било вид нутриенти, след това задължително настъпва отслабване, заради стрес върху организма. След като този стрес отшуми, или спирате в едно положение, или правите йо-йо ефект.
drtsankostefanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Апр 2023, 22:30

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта