Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот red_eyes » 27 Дек 2013, 16:18

За пореден път ми попада статия за житният режим на Петър Дънов! Никога не съм си падала по духовни учения и съм гледала с резерва към тях. Вчера, обаче си мислих, че след толкова храна по празниците (и то особено нездравословна) ще е добре още преди пролетта да си направя едно прочитване на организма.

Житният режим на Петър Дънов ми изглежда като добър вариант за прочистване на тялото, но и доста изтощително. Чела съм, че се яде по 100 грама жито на ден, като се разпределя за три хранения с лъжичка мед и евентуално орех.

Може би за онова време е било предостатъчно, но сега ние изразходваме доста енергия, било то в умствена или физическа дейност и не мисля, че 100 грама жито биха били достатъчни.

Някой от вас пробвал ли е да се пречиства с житния режим на Петър Дънов?
Всъщност, знаете ли с какво зърно се изпълнява режимът, чела съм различни варианти - с грухана пшеница, лимец?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот m.vulev » 27 Дек 2013, 16:21

Да, правил съм го, разбира се не до край! Прекалено изтощително беше за мен, работата ми е доста натоварена и не успях да издържа, започвах да треперя и да ми се вие свят. Не се почувствах особено пречистен след 5 дни на жито. Аз правих режима с лимец, но и аз съм чувал за пшеница, но зная, че не трябва да е грухана, понеже "грухана" означава "бита", а се вярва в паметта на храната и че енергията, която поемаш чрез храната влияе и на теб!
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Golfie » 27 Дек 2013, 18:38

Помага ли за подобряване на перисталтиката на червата? Държи ли сито?
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот draga.mihova » 30 Дек 2013, 13:24

Golfie написа:Помага ли за подобряване на перисталтиката на червата? Държи ли сито?

Преди години съм го изпробвала и издържах само два дни! Интересното при мен беше, че се чувствах сита, но като че ли ти липсва нещо, аз не съм съчетавала лимеца с мед, поради напоносимост, може би точно такава липса усещах за нещо сладко или солено, не зная точно.
От друга страна съм с ниско кръвно, а кафе по време на режима не се приема и имах на вторият ден се появи световъртеж, може би медът би компенсирал кафето по някакъв начин.
Що се отнася до перисталтиката съм сигурна, че има подобрение, особено след коледна трапеза :D :D
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот PasDeDeux » 04 Юли 2016, 09:26

Житният режим на Дънов не е само просто ядене на жито, той е цял ритуал. Освен това режимът включва 100 г жито, 3 ябълки, 9 ореха, 1 лимон и 3 лъжици мед за ден. Казва се молитва сутринта преди да се започне с храненето и винаги се започва през февруари, по пълнолуние. Има още много особености за житото какво да е, как се подготвя.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Yarost » 05 Юли 2016, 10:21

Звучи точно като за "направи за 3 дни, за прочистване" . Не мисля, че човек би останал гладен, защото позволените неща са от засищащия тип и си имат и енергия.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот analizatorka » 05 Юли 2016, 10:42

Този режим на Дънов мисля, че се прави 10 дена. Житото засища, но по 100 грама на ден дори и с всичките ябълки, мед и орехи пак ми изглежда доста трудно да се издържи. Иначе сигурно прочиства доста добре :smile: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Pipilota » 05 Юли 2016, 11:53

analizatorka написа:Този режим на Дънов мисля, че се прави 10 дена. Житото засища, но по 100 грама на ден дори и с всичките ябълки, мед и орехи пак ми изглежда доста трудно да се издържи. Иначе сигурно прочиства доста добре :smile: .

Ти смятай колко се обезводняваш направо и се унищожаваш,т ова си е истински глад! НЕ знам как хората успяват да го издържат и да му търсят ползи накрая!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот dessiblond » 05 Юли 2016, 13:08

Pipilota написа:
analizatorka написа:Този режим на Дънов мисля, че се прави 10 дена. Житото засища, но по 100 грама на ден дори и с всичките ябълки, мед и орехи пак ми изглежда доста трудно да се издържи. Иначе сигурно прочиства доста добре :smile: .

Ти смятай колко се обезводняваш направо и се унищожаваш,т ова си е истински глад! НЕ знам как хората успяват да го издържат и да му търсят ползи накрая!


Ама забранено ли е да се пият течности по време на режима :shock: ? Не е нормално според мен, би трябвало да се приемат течности иначе може да има човек сериозни проблеми с това жито.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Пробвали ли сте житният режим на Дънов?

Мнениеот Yarost » 06 Юли 2016, 11:09

Не ми се вярва да не се пият течности. Нали точно обратното се прави по принцип - пие се повече вода, за да се прочиства организма ?? :roll:
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта