Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Jully » 09 Мар 2016, 16:33

Tinki написа:Има и такива, които го правят за опит с жив контакт с публика. Младите де. Но такива май повече в чужбина има.

да, в чужбина им се гледа като на хора на изкуството, тук им се гледа като на просяци, които не искат да захванат работа.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот iwoni » 10 Мар 2016, 13:44

Какво да им обръщам внимание на тези, които пускат някакъв запис или си знаят 2-3 мелодии и си ги редуват една след друга? Това не са музиканти за мен. По-скоро дразнят, отколкото да радват околните.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Tinki » 18 Мар 2016, 18:26

iwoni написа:Какво да им обръщам внимание на тези, които пускат някакъв запис или си знаят 2-3 мелодии и си ги редуват една след друга? Това не са музиканти за мен. По-скоро дразнят, отколкото да радват околните.



Е от тези не са улични артисти, тези, които казваш, са си общо взето просяци.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот penelopa » 21 Мар 2016, 12:24

Tinki написа:
iwoni написа:Какво да им обръщам внимание на тези, които пускат някакъв запис или си знаят 2-3 мелодии и си ги редуват една след друга? Това не са музиканти за мен. По-скоро дразнят, отколкото да радват околните.



Е от тези не са улични артисти, тези, които казваш, са си общо взето просяци.


В България май повече се просяците. Истински музикант не мога да си обясня защо би излязъл на улицата да свири, освен ако няма някакво представление и не е със съмишленици.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Tinki » 21 Мар 2016, 12:45

От време на време съм виждала момче цигуларче в метрото, което очевидно се пробва, заради изкуството. Но като цяло не е както в други държави
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот silver933 » 21 Мар 2016, 12:56

penelopa написа:
Tinki написа:
iwoni написа:Какво да им обръщам внимание на тези, които пускат някакъв запис или си знаят 2-3 мелодии и си ги редуват една след друга? Това не са музиканти за мен. По-скоро дразнят, отколкото да радват околните.



Е от тези не са улични артисти, тези, които казваш, са си общо взето просяци.


В България май повече се просяците. Истински музикант не мога да си обясня защо би излязъл на улицата да свири, освен ако няма някакво представление и не е със съмишленици.

ПО света могат да си докарат прилични пари с музика на улицата, отгоре на всичкото така е и начин да придобият популярност, а и кой знае да извадят късмет да бъдат забелязани от който трябва. Но тук няма качествени улични музиканти, може би заради славата, тука музикантите са просяци свирещи на детска играчка.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Mon_ton » 19 Апр 2016, 10:31

Не вярвам, че дори и някой да има талант то изобщо ще може да си изкара нещо като уличен музикант. :) А и надали някой би си казал "ей, това момче става, ще му подам ръка". Много се съмнявам. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот klara » 19 Апр 2016, 11:12

Аз ги харесвам, придават някакво приятно чувство, особено ако си някъде на непознато място и се разхождаш. Попадайки на нежна мелодия, изсвирена добре винаги ти носи хубав спомен и настроение.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Yarost » 19 Апр 2016, 11:22

Всъщност има хора, които живеят така, но са единични случаи. Сещам се за гайдаря,не му знам името, всички сме виждали в София в градинката между СУ и Ал.Невски, лятото е май предимно в Несебър, но обикаля и Пловдив, Търново...
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Апр 2016, 13:30

Yarost написа:Всъщност има хора, които живеят така, но са единични случаи. Сещам се за гайдаря,не му знам името, всички сме виждали в София в градинката между СУ и Ал.Невски, лятото е май предимно в Несебър, но обикаля и Пловдив, Търново...

Ами аз да ти призная не го знам. :mrgreen: но в нашия град не мисля, че има някой, който така да си изкарва прехраната, реално и заслужено. Да просяци с музикални инструменти има.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта