Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот pavleta » 19 Апр 2016, 13:44

Yarost написа:Всъщност има хора, които живеят така, но са единични случаи. Сещам се за гайдаря,не му знам името, всички сме виждали в София в градинката между СУ и Ал.Невски, лятото е май предимно в Несебър, но обикаля и Пловдив, Търново...


Той щом обикаля и свири значи е приел това като начин на живот и не знам дали може да се нарече просия. Ходи си на работа човека :grin: , нищо, че е по-нестандартна.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Yarost » 20 Апр 2016, 10:31

pavleta написа:
Yarost написа:Всъщност има хора, които живеят така, но са единични случаи. Сещам се за гайдаря,не му знам името, всички сме виждали в София в градинката между СУ и Ал.Невски, лятото е май предимно в Несебър, но обикаля и Пловдив, Търново...


Той щом обикаля и свири значи е приел това като начин на живот и не знам дали може да се нарече просия. Ходи си на работа човека :grin: , нищо, че е по-нестандартна.


В никакъв случай не е просия, наистина си е своеобразен начин на живот и форма на изкуство.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Lollipop » 20 Апр 2016, 10:45

Да, това не е просия, това си е точно уличен музикант. Просия е нещо съвсем различно и мисля, че всички можем да направим разликата.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот fairy » 20 Апр 2016, 11:34

Като форма на изкуство не би ли трябвало да получават някакво разрешение да го показват на улицата? Аз не знам и дали е регламентирано изобщо това нещо. Как така ще са пропуснали да вземат такса и за това :wink: ?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Yarost » 21 Апр 2016, 14:05

Има е една музикална група перуанци, дето от много години си обикалят из цяла България. Няма начин да не сте ги виждали някога. Свирят, пеят, продават дискове и традиционни бижута. Определено няма общо с просията.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Elica » 21 Апр 2016, 15:05

Yarost написа:Има е една музикална група перуанци, дето от много години си обикалят из цяла България. Няма начин да не сте ги виждали някога. Свирят, пеят, продават дискове и традиционни бижута. Определено няма общо с просията.

Не съм ги виждала! Сещам се само за един от такъв тип, който е някакъв индианец, или за такъв се представя и музиките са му индиански! :) МОже би тези ходят по курортите
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Yarost » 21 Апр 2016, 15:06

Може да е от тях, те си ходят с индиански традиционни одежди
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот irka » 21 Апр 2016, 15:22

Такива музиканти са интересни и екзотични. Виждала съм такива индианци, не знам дали са същите и хората ги позаглеждат доста :smile: . Такива с удоволствие да им дадеш по някой лев.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Yarost » 22 Апр 2016, 16:46

Те са си от много години май едни и същи, дето си живеят тук. Виждала съм ги в София, в Пловдив, в Търново, а лятото и във Варна и в Созопол около Аполония.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Pipilota » 23 Апр 2016, 09:37

Да, със сигурност са някои, които са достатъчно екстравагантни. :) СЪщото като статуите хора по морето. :) Истинско изкуство! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта