Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Lyomi » 03 Яну 2014, 12:36

Как възприемате уличните музиканти? Това винаги ми е било интересно да разбера мнението на другите хора, тъй като аз имам по-различен и близък поглед до тях.

Някои го приемат като вид просия и никога не пускат нищо. Други пък стоят и дълго време наблюдават, как уличните музиканти се опитват да разбудят духа и човещината на други хора с малко музика.

За коледните празници ходихме в Австрия със семейството ми, но минахме и през Чехия. И в двата града, в които бяхме отседнали имаше улични музиканти, които създаваха невероятна атмосфера, как да не им пуснеш пара.

Обаче, след това се прибрахме в България! Имаше малък празничен базар и излезнах да го разгледам и там имаше улични музиканти, но можете ли да предположите каква атмосфера създаваха те?

Какви чувства ви обземат, когато видите улични музиканти и пускате ли им парички?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот JohnLocke » 03 Яну 2014, 12:45

От "музикант" до музикант си има разлика. Пускам, но не на всички, нали трябва да те докосне, та да му обърнеш внимание.
Има някои много готини, като френската певица Заз, която си има парчета, които е записвала на улицата... много готино!
2011-02-24zaz-montmartre.jpg
2011-02-24zaz-montmartre.jpg (10.35 KiB) Прегледано 1585 пъти
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот S_Milenska » 27 Яну 2015, 12:16

Харесвам ги, да ви кажа, но такива готини- като тези, а не от типа на взели един акордеон и просят... има разлика според мен от уличен музикант до този пример, който дадох аз.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Snejna » 28 Яну 2015, 15:08

Аз съм виждала улични музиканти по света, страхотни, живи, удивителни и интересни.. ние тук нямаме такива :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Tinki » 28 Яну 2015, 15:31

И при нас има интересни музиканти, но повечето го правят единствено заради жълтите стотинка, а не за да се забавляват и да радват хората.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Krum » 28 Яну 2015, 16:06

Tinki написа:И при нас има интересни музиканти, но повечето го правят единствено заради жълтите стотинка, а не за да се забавляват и да радват хората.

Тези с жълтите стотинки не могат да се сравняват с яките улични музиканти, някой, ако свири на акордеон и не е атрактивен, то няма какво да му се радваш. Тук сме свикнали, че някой ако е на улицата да свири значи е лентяй и иска да ни вземе парите за да се напие или надруса.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Pipilota » 29 Яну 2015, 10:41

Май никога не съм виждала уличен музикант, сигурно ще им се зарадвам, стига да се справят добре де ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Tinki » 30 Яну 2015, 17:40

Как така никога не си виждала уличен музикант? :shock:
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Kremiliya » 30 Яну 2015, 18:18

Tinki написа:Как така никога не си виждала уличен музикант? :shock:

Аз също не съм виждала от тези истински улични музиканти, като на снимката тук, виждала съм по-скоро роми, които свирят на акордеон за да изпросят някой лев. Според мен няма място за сравнение. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво е отношението ви към уличните музиканти?

Мнениеот Mon_ton » 30 Яну 2015, 19:44

Lyomi, този вид училищни музиканти, за които говориш ги няма в България, аз също съм виждала в страни извън България и са впечатляващи и много готини, а тук е истинска просия.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта