Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот sofi_black » 03 Яну 2014, 13:20

Здравейте! Имате ли представа как стои въпросът с кредитите и кредитните карти?

Кой е по-удачния вариант - да си вземеш кредит или кредитна карта. Надявам се да има някой тук, който да е минал от там или да се занимава с това и да е по-наясно!

Друго, което ме притеснява е, че каквото и да се опитам да взема, адресната ми регистрация не е в София и не зная дали би било проблем при изготвянето на кредит или взимането на кредитна карта?

Понеже в момента имам нужда от таблет, та си мислих, кой би бил най-удачният вариант за кредит или карта, някой има ли представа?

Мисля, че преди празниците доста хора са направили тази стъпка с кредита или картата и сега ще ми дадете най-прясна и точна информация за някой сносен кредит без много лихви!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот Nightmare » 03 Яну 2014, 13:40

Не съм теглила скоро кредит, но до колкото зная има разлики между картата и кредита. Тоест теглиш кредит, когато искаш да направиш някаква покупка, а взимаш кредитна карта, от която теглиш по-скоро за ежедневни разходи. До колкото помня една приятелка си беше взела Виза и след като теглеше имаше 30 дневен период, в който не се натрупваше лихва, което е примамливо като идея ;)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот penka_garcheva » 10 Яну 2014, 19:16

Наясно съм и никога не бих изтеглила кредит докато не се приеме закон който да гарантира правата на кредитопотребителие в България.Също да сложи таван на лихвите и контрол на кредитните институции.А не както е в момента те да имат право да увеличават безгранично и престъпно лихвите и да мамят хората.
penka_garcheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Яну 2014, 19:08

Re: Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот penka_garcheva » 10 Яну 2014, 19:24

penka_garcheva написа:Наясно съм и никога не бих изтеглила кредит докато не се приеме закон който да гарантира правата на кредитопотребителие в България.Също да сложи таван на лихвите и контрол на кредитните институции.А не както е в момента те да имат право да увеличават безгранично и престъпно лихвите и да мамят хората.

Няма в България банка или така наречените бързи кредити на които лихвите да са малки.Ако някъде ви кажат обратното знайте че ви лъжат.Същото е и с кредитните карти.Не се набутвайте и не си усложнявайте живота с кредити в България.Сумата която ще трябва да изплащате после и тройно по-голяма от сумата която сте взели.Казвам Ви го от личен опит!
penka_garcheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Яну 2014, 19:08

Re: Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот Коцева » 19 Юни 2015, 16:13

penka_garcheva написа:
penka_garcheva написа:Наясно съм и никога не бих изтеглила кредит докато не се приеме закон който да гарантира правата на кредитопотребителие в България.Също да сложи таван на лихвите и контрол на кредитните институции.А не както е в момента те да имат право да увеличават безгранично и престъпно лихвите и да мамят хората.

Няма в България банка или така наречените бързи кредити на които лихвите да са малки.Ако някъде ви кажат обратното знайте че ви лъжат.Същото е и с кредитните карти.Не се набутвайте и не си усложнявайте живота с кредити в България.Сумата която ще трябва да изплащате после и тройно по-голяма от сумата която сте взели.Казвам Ви го от личен опит!

Покъртително нахални са, наистина, не зная друга държава, в която след като ти дадат някакви мижави пари, след това ти искат и нямането :evil:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот ramimni » 22 Юни 2015, 17:03

Най-добре е да нямаш вземане-даване с тези хора, но до колкото зная кредитната карта се взема като имаш някакви ежедневни покупки, а кредита вземаш, изплащаш и повече не те занимават, докато при кредитните карти винаги се изкушаваш и хоп, накрая взимаш си заплатата и я оставяш половината за кредитната карта :evil: :D
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот Jully » 23 Юни 2015, 09:31

ramimni написа:Най-добре е да нямаш вземане-даване с тези хора, но до колкото зная кредитната карта се взема като имаш някакви ежедневни покупки, а кредита вземаш, изплащаш и повече не те занимават, докато при кредитните карти винаги се изкушаваш и хоп, накрая взимаш си заплатата и я оставяш половината за кредитната карта :evil: :D

Все пак управлението на парите ти не е проблем на банката, а твой личен, така че не виждам защо да обвиняваш банката за това, че ти не можеш да се владееш и да си правиш сметката. Нормално е, когато ползваш чужди пари да има лихва и никой не е виновен за това, получаваш пари от въздуха на момента, остава и да не върнеш в повече. Кредитните карти имат своето предимство, има такива, които ако не използваш не плащаш никакви вноски, а имаш заделени пари под ръка винаги.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот Mon_ton » 23 Юни 2015, 11:04

Предпочитам кредитите пред кредитните карти. Имаш едно заявена сума, ясно заявен срок и ясни вноски, кредитните карти мис е струват много сложни за разбиране. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот Slavena » 24 Юни 2015, 14:05

Имам няколко кредитни карти, ползвам ги почти ежедневно, покриваш после най-ниската сума, удобство е.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Някой наясно ли е с кредитите и кредитните карти?

Мнениеот fawla » 24 Юни 2015, 15:19

Slavena написа:Имам няколко кредитни карти, ползвам ги почти ежедневно, покриваш после най-ниската сума, удобство е.

Е те така или иначе в един момент трябва да се платят до края и тогава става сложно, лесно се харчат пари докато не дойде времето за връщането им.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron