Постоянните афти – с какво да ги мажа?

Постоянните афти – с какво да ги мажа?

Мнениеот red_eyes » 09 Яну 2014, 22:40

От известно време имам непоносими афти! Излизат, както по езика, така и по устните и вътрешната страна на бузите ми!

Вярно е, че е такъв сезонът на болести и спаднал имунитет, но мисля, че не е нормално да са толкова много и да се появяват постоянно.

Старая се, дори и да ям навън, да съм с чисти ръце, така че афтите не са предизвикани от лоша хигиена! Можете ли да ме посъветвате или да предположите на какво може да се дължи големият им брой, моите идеи се изчерпаха бързо!

С какво да мажа афтите, за да не бъдат така болезнени и какво да направя, за да не се появяват повече?

Благодаря предварително!
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Постоянните афти – с какво да ги мажа?

Мнениеот penny » 09 Яну 2014, 22:49

Преди години бяха започнали да се появяват и при мен, уж без причина, всъщност точно по това време си смених работата и бях под непрестанен стрес, оказа се от това, иначе ползвах и Индекстол, действаше ми ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Постоянните афти – с какво да ги мажа?

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Мар 2014, 14:26

red_eyes написа:От известно време имам непоносими афти! Излизат, както по езика, така и по устните и вътрешната страна на бузите ми!

Вярно е, че е такъв сезонът на болести и спаднал имунитет, но мисля, че не е нормално да са толкова много и да се появяват постоянно.

Старая се, дори и да ям навън, да съм с чисти ръце, така че афтите не са предизвикани от лоша хигиена! Можете ли да ме посъветвате или да предположите на какво може да се дължи големият им брой, моите идеи се изчерпаха бързо!

С какво да мажа афтите, за да не бъдат така болезнени и какво да направя, за да не се появяват повече?

Благодаря предварително!

Здравейте, red_eyes!

Причините за честа поява на афти могат да са безброй като наследственост, прием на някои храни, алергия към стоматологичен материал, някои заболявания, травма, стреса естествено. Хигиената не е причина, но естествено ако не е добра след излизане на афта може да настъпи вторично инфектиране.
Колко често се появяват афтите при вас и по колко афти едновременно имате? Възможно е да е необходимо да се пуснат някои изследвания.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта