Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Ernestina » 09 Юни 2017, 12:31

А ако "човекът" е шведа, който без причина счупи с ритник челюста на камериерката в Слънчев бряг....
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Notification » 09 Юни 2017, 12:56

Ernestina написа:А ако "човекът" е шведа, който без причина счупи с ритник челюста на камериерката в Слънчев бряг....

А ако кучето е някое, което е нападнало дете и го е разкъсало?? Как избираш? + тва шведът постъпва много мъжки, извинява се и е готов да изтърпи някакво наказание, докато нашите престъпници, когато направят някаква глупост, се надудват и седят с качулките на главите, сякаш са безсмъртни.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Локумът » 09 Юни 2017, 16:02

Кви са тея казуси, за това, че е направил грешка да му пуснем ток, че да знаем, че сме се отървали от такова голямо зло.. :lol: ходя и си спасявам шведа итолкоз.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот skyfly » 10 Юни 2017, 09:46

Няма сравнение, какъв бил човека, нима не заслужава шанс да се промени?! Защо сме такива злобни, да, направил е грешка, на мен ми изглежда като човек, който силно се разкайва. Всеки греши, дано жената да се оправи и да няма последици, но и мисля, че тя вече е наред, почна д амисли за паричното си обезщетение. Но да го обричаме на смърт и да искаме да умре, не е ли крайно!?
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот kauda » 11 Юни 2017, 15:34

Ако имам избор, бих спасила човека, лош добър, човек е и трябва да прояваме човещина, всеки има право на втори шанс. Да, някои на заслужават, ама там няма условие, че елош човек.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот _Лилия_ » 21 Ное 2018, 10:58

Е, как може да се сравняват нещата?!
Колкото и скандално да звучи, на върха на пирамидата е човека. Ако трябва да се избира чий живот да се спаси, то това е човешкия. Дано не се налага да се избира все пак.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Съни » 03 Дек 2018, 13:33

Напоследък си мисля че бих спасила животното. Толкова неблагодарни са станали хората, че може да съжалиш че си спасил живот. Животното винаги е признателно и не те предава. Човека бързо забравя какво си направил за него.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Ка Ме Лия » 12 Мар 2019, 15:25

Съдейки по това какви са хората напоследък, не знам дали животното не заслужава да бъде спасено първо. Толкова жестоки сме станали.
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта